Po dwóch przegranych meczach czas na rehabilitację i pierwsze ligowe zwycięstwo w sezonie 2020/21! Z takim nastawieniem MKS jedzie na wyjazdowy mecz z HydroTruckiem Radom.

W dotychczasowych dwóch meczach MKS-u łatwo zauważyć jeden wspólny mianownik – słaba skuteczność z dystansu. W meczu z Kingiem wyniosła ona zaledwie 18.8%, a w starciu z Legią 19%. Biorąc pod uwagę fakt, że zawodnicy trenera Alessandro Magro łącznie 35 razy próbowali trafić za 3, jest to element, który wymaga natychmiastowej poprawy.

PRZEDMECZOWE WYPOWIEDZI

Michał Nowakowski – Atmosfera jest bojowa, ponieważ w meczu w Szczecinie byliśmy blisko wygranej, a mecz z Legią w ogóle nam nie wyszedł. Chcemy zmazać te dwie przykre i bolące nas porażki i jedziemy tylko z jednym nastawieniem do Radomia, by ten mecz wygrać.

Radosław Soja – Miniony tydzień spędziliśmy na eliminowaniu błędów, które miały miejsce w dwóch pierwszych ligowych meczach, jednocześnie przygotowując się na mecz w Radomiu. Wiemy, na co musimy uważać w starciu z tą drużyną, ponieważ graliśmy z nią w przedsezonowym sparingu. Zawodnicy są nastawieni bojowo i po dwóch meczach, w których nie pokazaliśmy pełni naszego potencjału, chcemy rozpocząć wygrywanie w lidze. Zaangażowanie i mądra gra po obu stronach boiska powinny być naszym kluczem do zwycięstwa.

NA CO UWAŻAĆ?

HydroTruck w tym sezonie rozegrał jak na razie jedno spotkanie (mecz drugiej kolejki z Polpharmą Starogard Gdański został przełożony na późniejszy termin), które przegrał 57:79 z Legią Warszawa. Aktywny pod obiema deskami był w tamtym meczu Danilo Ostojić (8 punktów, 12 zbiórek), który wraz z Brettem Prahlem tworzy ciekawy duet podkoszowych. Ważne, żeby przeciwko tej dwójce grać dobrze w strefie pomalowanej.

Liderami radomian jest jednak obwodowa para Amerykanów. Nickolas Neal Dayonem Griffinem spędzają na parkiecie większość czasu, jednocześnie oddając prawie połowę rzutów. Co prawda pierwsze ligowe starcie nie było w ich przypadku udane (Neal 9 punktów, 3/14 z gry, a Griffin 12 punktów, 4/12 z gry), jednak należy pamiętać, że w przedsezonowym sparingu obydwu drużyn Dayon Griffin zdobył 22 punkty, jednocześnie notując 9 zbiórek, 5 asyst i 4 przechwyty.

Skład HydroTruck Radom:
Rozgrywający: Nickolas Neal, Patryk Stankowski, Filip Zegzuła
Rzucający: Dayon Griffn, Kacper Rojek, Jakub Zalewski
Niski Skrzydłowy: Aleksander Lewandowski, Marcin Piechowicz
Silny Skrzydłowy:
 Mikołaj Kurpisz, Daniel Wall
Środkowy
: Danilo Ostojić, Brett Prahl

LIDERZY DRUŻYN

Punkty: Sacha Killeya-Jones (16.5) – Filip Zegzuła (12)
Zbiórki: Sacha Killeya-Jones (7.5) – Danilo Ostojić (12)
Asysty: 
Lee Moore (4) – Filip Zegzuła i Nickolas Neal (3)
Przechwyty: Lee Moore (2.5) – Danilo Ostojić (3)
Bloki: Sacha Killeya-Jones (2) – Marcin Piechowicz i Brett Prahl (1)
EVAL: Sacha Killeya-Jones (17) – Danilo Ostojić (16)

HISTORIA BEZPOŚREDNICH SPOTKAŃ W EKSTRAKLASIE

Sezon 2014/15
MKS Dąbrowa Górnicza – HydroTruck Radom 57:72
HydroTruck Radom – MKS Dąbrowa Górnicz 96:78

Sezon 2015/16
HydroTruck Radom – MKS Dąbrowa Górnicz 91:67
MKS Dąbrowa Górnicza – HydroTruck Radom 73:82

Sezon 2016/17
MKS Dąbrowa Górnicza – HydroTruck Radom 71:67
HydroTruck Radom – MKS Dąbrowa Górnicza 90:85

Sezon 2017/18
MKS Dąbrowa Górnicza – HydroTruck Radom 89:80
HydroTruck Radom – MKS Dąbrowa Górnicza 95:76

Sezon 2018/19
MKS Dąbrowa Górnicza – HydroTruck Radom 82:74
HydroTruck Radom – MKS Dąbrowa Górnicz 65:76

Sezon 2019/20
HydroTruck Radom – MKS Dąbrowa Górnicz 96:76