Po wygraniu pierwszego spotkania I rundy fazy play-off MKS II Dąbrowa Górnicza jedzie do Bielska-Białej na rewanżowe spotkanie z tamtejszym Basket Hills. Cel jest jeden: przypieczętować awans do kolejnej rundy.

Rozgrywany w środę mecz I rundy fazy play-off zakończył się trzypunktowym zwycięstwem MKS-u II Dąbrowa Górnicza. Jest to istotna informacja, ponieważ I runda rozgrywana jest jako dwumecz, gdzie o awansie decyduje łączony wynik pierwszego starcia i rewanżu. W rozgrywanym w dąbrowskiej hali centrum meczu kluczowe do końcowego sukcesu było wysokie zwycięstwo w pierwszej kwarcie spotkania (29:14). Mimo to goście byli w stanie wyjść kilkukrotnie na prowadzenie, co tylko pokazuje, jak silną są drużyną.
Wygrana w pierwszym meczu była możliwa m.in. dzięki bardzo dobrej grze zakończonej 17 punktami Piotra Łucki oraz wsparciu dąbrowskiej publiczności:

Co ważne, było to pierwsze zwycięstwo MKS-u II Dąbrowa Górnicza nad Basket Hills Bielsko-Biała w tym sezonie. W dwóch poprzednich ligowych meczach w ramach rundy zasadniczej górą byli bielszczanie, którzy najpierw na własnym parkiecie wygrali 82:71, a następnie 78:66 w HWS Centrum. We wszystkich meczach najlepszym strzelcem Basket Hills był Wojciech Zub. 26-letni rozgrywający zdobywał średnio 22,3 punktów i trafiał 47,4% rzutów z gry. Obok Konrada Mamcarczyka i Roberta Kozaczki jest on czołowym graczem drużyny prowadzonej przez Grzegorza Błotko. Wspomniane trio zdobywają łącznie średnio na mecz aż 54,3 punktów.

Basket Hills Bielsko-Biała – MKS II Dąbrowa Górnicza
02.04.2022 godz. 19:00
Hala Victoria, Bielsko-Biała, ul. Bratków 16

Wygrany w tej parze awansuje do II rundy fazy play-off II ligi. W niej rywalizacja przenosi się z grup regionalnych na całą Polskę, a przeciwnikiem będzie wygrany meczu Ogniwo Szczecin – MKS Sokół Międzychód. W pierwszym starciu w tej parze lepsza była drużyna MKS Sokół Międzychód, która wygrała 86:79.