Po długiej przerwie związanej z Suzuki Pucharem Polski i okienkiem reprezentacyjnym wracamy na ostatnią część Energa Basket Ligi.  Na początek do Hali Widowiskowo-Sportowej Centrum przyjedzie drużyna z czołówki tabeli – Anwil Włocławek.

Anwil Włocławek z bilansem 15-7 zajmuje obecnie 3 miejsce w tabeli i walczy o jak najlepsze rozstawienie przed fazą play-off. Włocławianie skomponowali w tym sezonie bardzo dobry skład, w którym prym wiodą Kyndall Dykes oraz Jonah Matthews. Matthews swoją siłę pokazał przy okazji pierwszego meczu pomiędzy MKS-em a Anwilem. Amerykanin zdobył wtedy 23 punkty i był najlepszym strzelcem spotkania. Pojedynek we włocławskiej Hali Mistrzów był bardzo wyrównany i rozstrzygnął się dopiero w ostatnich akcjach. 4 punkty zdobył w tamtym meczu Michał Nowakowski, który zmienił niedawno Dąbrowę Górniczą na… Włocławek. „Misiek” barwy MKS-u reprezentował przez ostatnie 1,5 sezonu, a do Anwilu wrócił po 3,5 latach. Jak do tej pory po zmianie klubu rozegrał tylko jeden mecz w ćwierćfinale Suzuki Pucharu Polski. W rozgrywkach Energa Basket Ligi debiut Michała Nowakowskiego w barwach Anwilu wypadnie zatem na mecz w dąbrowskiej hali Centrum.

[KUP BILET]

Dla MKS-u mecz z Anwilem będzie rozpoczynał kolejny bardzo intensywny okres. Do końca sezonu zasadniczego zostało 6 tygodni, a podopieczni Jacka Winnickiego zagrają w tym czasie minimum 10 spotkań. Zaraz po najbliższym ligowym spotkaniu dąbrowianie wybiorą się do Wiednia na dwumecz w ramach Alpe Adria Cup, a następnie czeka ich ligowy wyjazd do Słupska. Istotne będzie zatem udane rozpoczęcie tego minimaratonu.
W trakcie meczu w centrum uwagi będą nie tylko wydarzenia sportowe. W związku z obecnie trwającą wojną w Ukrainie w głównym holu Hali Centrum przeprowadzona zostanie zbiórka w ramach pomocy humanitarnej dla Ukrainy. Zbierane będą środki higieniczne, szampony, płyny, mokre chusteczki, pasty i szczoteczki do zębów, żywność z długim terminem, która nie wymaga przechowywania w lodówce, nowa bielizna w każdym rozmiarze (damska, męska, dziecięca), nowe skarpetki w każdym rozmiarze (damskie, męskie, dziecięce), a także nowe ręczniki.

MKS Dąbrowa Górnicza – Anwil Włocławek
04.03.2022 godz. 17:30
HWS Centrum, Dąbrowa Górnicza, Al. Róż 3

Skład Anwilu Włocławek:

Rozgrywający: Sebastian Kowalczyk, Kamil Łączyński, Marcin Woroniecki
Rzucający: Kyndall Dykes, Jonah Mathews
Niski Skrzydłowy: James Bell, Maciej Bojanowski
Silny Skrzydłowy:
Michał Nowakowski, Alex Olesiński, Luke Petrasek
Środkowy
Žiga Dimec, Łukasz Frąckiewicz, Szymon Szewczyk