Wzmacniamy strefę podkoszową. Sacha Killeya-Jones kolejnym zawodnikiem z kontraktem na sezon 2020/21.

Nasz nowy podkoszowy ma 21 lat i mierzy 211 centymetrów. Swój koszykarski warsztat budował na renomowanej uczelni Kentucky, gdzie spędził dwa sezony. Notował statystyki na poziomie 3.2 punktów, 2.7 zbiórek i 0.6 bloków grając średnio po 11 minut na mecz. Do Europy Killeya-Jones trafił w kwietniu ubiegłego roku do Akademii GetBetter mieszczącej się w Czechach. Tym samym grał w drugiej lidze czeskiej. W 12 rozegranych meczach notował średnio na mecz 18.7 punktów i 8.3 zbiórek.

W minionych rozgrywkach reprezentował BC Kalev/Cramo i występował w rozgrywkach VTB i lidze łotewsko-estońskiej. Killeya-Jones zagrał dla estońskiej drużyny łącznie 22 spotkania, a na parkiecie spędzał średnio nieco ponad 14 minut. W tym czasie zdobywał 9.2 punktów (59.4% celnych rzutów z gry), 3.7 zbiórki i 0.8 bloków na mecz. Wyróżnić należy mecz w lidze VTB przeciwko drużynie UNICS Kazań, w którym 21-latek zdobył 12 punktów i zebrał 8 piłek grając przez 18 minut.

Przed rozpoczęciem rozgrywek 2019/20 podpisał kontrakt w niemieckiej Bundeslidze z drużyną Basketball Löwen Braunschweig, ale kontrakt został rozwiązany przed pierwszym oficjalnym meczem.

Warto wspomnieć, że Sacha Killeya-Jones ma podwójne obywatelstwo – amerykańskie i brytyjskie (jego matka jest Brytyjką). Miał już okazję debiutu w kadrze Wielkiej Brytanii. W eliminacjach do EuroBasketu 2021 rozegrał dwa mecze.

Sacha Killeya-Jones nie może już doczekać się gry w Dąbrowie Górniczej – Jestem podekscytowany możliwością gry dla trenera Magro – powiedział zawodnik.

Do zamknięcia składu na sezon 2020/21 pozostał jeszcze jeden kontrakt. Zawodnicy już podpisani to Konrad Dawdo, Ivan Karačić, Sacha Killeya-Jones, Michał Kroczak, Andy Mazurczak, Lee Moore, Jakub Motylewski, Michał Nowakowski, Mikołaj Ratajczak, Patryk Wieczorek i Elijah Wilson.