Kolejne wzmocnienie polskiej rotacji młodym zawodnikiem. Michał Kroczak podpisał kontrakt i będzie reprezentował barwy MKS-u Dąbrowa Górnicza.

Nasz nowy rzucający ma 19 lat i mierzy 190 centymetrów. Do Dąbrowy Górniczej przychodzi z WKK Wrocław, gdzie grał w drużynach młodzieżowych i I-ligowym zespole. W minionym sezonie na zapleczu ekstraklasy wystąpił w 23 meczach (19 razy w pierwszej piątce), spędzając na parkiecie średnio 22:41 minuty. Zdobywał w tym czasie 7.3 punktów (48.8% celnych rzutów z gry), 1.3 asysty i 1.2 zbiórki na mecz. Michał Kroczak był również jednym z liderów WKK Wrocław na Mistrzostwach Polski U20, gdzie zajął wraz z drużyną czwarte miejsce. Indywidualnie notował statystyki na poziomie 15.5 punktów (40% celnych rzutów zza łuku), 3.5 zbiórki i 1.8 asysty na mecz.

Oprócz gry w klasyczną koszykówkę Michał Kroczak jest też młodzieżowym reprezentantem Polski w koszykówce 3X3. W 2018 roku w kategorii U23 zajął pierwsze miejsce w finale Mistrzostw Polski 3X3. Aktualnie jest powołany na zgrupowanie Reprezentacji Polski 3X3 U23, które odbędzie się przed rozpoczęciem okresu przygotowawczego w MKS-ie.

Koszykarz w Dąbrowie Górniczej zamierza dalej się rozwijać – Postanowiłem dołączyć do MKS-u ze względu na koncepcję trenera Magro. Wydaje mi się, że to świetne miejsce do rozwoju i zaprezentowania swoich umiejętności na parkietach ekstraklasy – powiedział zawodnik.

W składzie MKS-u na sezon 2020/21 są już Ivan Karačić, Elijah Wilson, Michał Nowakowski, Andy Mazurczak, Jakub Motylewski, Mikołaj Ratajczak, Patryk Wieczorek, Konrad Dawdo i Michał Kroczak.