Nadszedł ten dzień… wyczekiwany przez wszystkich! Wracamy i zaczynamy nowy sezon Energa Basket Ligi. Na inaugurację w Gliwicach zagramy z GTK. Wielkie derby województwa śląskiego na dużej Arenie Gliwice? To będzie sztos!

– Bardzo fajnie, że zaczniemy meczem derbowym i to rozgrywanym na dużej hali. Myślę, że każdy zawodnik przed takim spotkaniem jest naładowany mega pozytywną energią – przekonuje Filip Put, który liczy na bardzo udany sezon w barwach naszego zespołu.

– Zawodnicy są podekscytowani, że zagramy na dużej hali. To fantastyczna sprawa i życzę sobie, żeby na trybunach zasiadł komplet publiczności. Przecież my to wszystko robimy właśnie dla fanów – dodaje trener Michał Dukowicz.

Co wydarzy się w Gliwicach? Wszyscy mają nadzieję na wielkie koszykarskie święto. Na przeciwko siebie staną dwie drużyny, które mocno zmieniły swoje oblicze. – GTK to bardzo ciekawy zespół, który bardzo pozytywnie został odmieniony przez trenera Pawła Turkiewicz. Uważam, że czeka nas bardzo fajny mecz – mówi Dukowicz.

W okresie przygotowawczym obie drużyny spotkały się ze sobą w Gliwicach – wtedy, po niesamowitej strzelaninie, GTK wygrało 109:101. Gliwiczanie wystąpili wówczas bez Paytona Hensona, z kolei w naszej drużynie nie wystąpili Evariste Shonganyia i Darrell Harris. Tego drugiego nie będzie i teraz.

Dotychczas w rywalizacji na poziomie Energa Basket Ligi to GTK ma korzystny bilans – z czterech dotychczas rozegranych meczów trzy padły łupem gliwiczan. W poprzednim sezonie ekipa Turkiewicza wygrała oba pojedynki. Jak będzie tym razem?

– Trenujemy ciężko od 10 sierpnia i w końcu jest ta wyczekiwana inauguracja i pierwszy mecz. Zdecydowanie jest pozytywny dreszczyk emocji. Chcemy dobrze rozpocząć sezon, czyli wygrać derby – mówi wprost Put.

GTK Gliwice – MKS Dąbrowa Górnicza
27 wrzesień 2019, Arena Gliwice, godz. 17:40