Siła Miasta to coś więcej niż drużyna – to społeczność, która tworzy Dąbrowę Górniczą wyjątkowym miejscem. MKS chce nadal pomagać i wspierać lokalne szkoły. Na początku sezonu ruszyła akcja „Młodzież Siłą Miasta”, która polega na dofinansowaniu przez MKS uczniów wybranych szkół.

Na początek wsparliśmy Gimnazjum nr 4, w którym jeden z uczniów potrzebuje pompy insulinowej. Tym razem dofinansujemy obiady dla najbardziej potrzebujących uczniów w Zespole Szkół nr 3. W jaki sposób? Oczywiście z pomocą kibiców. Za każdy wasz publiczny post, tj. wpis, zdjęcie, filmik umieszczony na Facebooku, Instagramie bądź Twitterze – oznaczony hash-tagiem #SiłaMiasta, MKS Dąbrowa Górnicza przekaże złotówkę na wyżej określony cel.

Akcja potrwa przez kolejny miesiąc, zatem jest dużo czasu, by zapewnić swoje wsparcie, skoro tak niewiele to kosztuje. Zachęcamy przede wszystkim do dzielenia się momentami swojej aktywności fizycznej – czy to jest gra w koszykówkę, piłkę nożną, siatkówkę, a nawet spacer z rodziną lub zimowe przebieżki. W ten sposób oprócz pomocy, promujemy także zdrowy i aktywny tryb życia.

Pamiętajcie – na portalu Facebook posty z hast-tagiem #SiłaMiasta muszą być publiczne, abyśmy mogli je zobaczyć i włączyć do całej puli. Serdecznie zapraszamy i zachęcamy do udziału w akcji MKS-u Dąbrowa Górnicza i Zespołu Szkół nr 3, bo najważniejsze jest to, byśmy pamiętali o wzajemnej pomocy.