Nasz zespół do lat 18 jedzie do Słupska, gdzie zmierzy się w turnieju ćwierćfinałowym Mistrzostw Polski U18! Chłopaków czeka naprawdę trudna przeprawa, ale przez cały sezon przygotowali się na ten moment. Z kim przyjdzie im walczyć o awans do kolejnej fazy?

MKS Dąbrowa Górnicza został rozstawiony w grupie V, która swoje mecze rozegra w Słupsku. Rywalami drużyny trenera Wojciecha Wieczorka będą:

MKS Polonia Warszawa

Górnik Trans.eu Wałbrzych

STK Czarni PGK Słupsk

Turniej odbędzie się w dniach 7-9 kwietnia (piątek-niedziela). Dąbrowianie swój pierwszy mecz rozegrają z gospodarzem jutro o godzinie 19:15. Drugiego dnia zmierzą się z Polonią Warszawa o godzinie 16:00. W niedzielę już o 10:00 rozegrają ostatnie spotkanie z Górnik Trans.eu Wałbrzych. O wynikach naszej drużyny będziemy informowali na bieżąco poprzez naszego Facebooka.

MKS DĄBROWA GÓRNICZA – MKS WODZISŁAW ŚLĄSKI I 69:76

Niestety drużynie do lat 16 nie udało się wygrać u siebie z Wodzisławiem, co oznacza brak awansu do kolejnej fazy walki. 20 punktów Przemysława Paducha i kolejnych 18 oczek Dawida Pachowicza nie wystarczyło, by ograć drużynę wodzisławskiego MKS-u.

STATYSTYKI Z MECZU

MKS DĄBROWA GÓRNICZA – POGOŃ RUDA ŚLĄSKA 141:29

To był istny pogrom. MKS Dąbrowa Górnicza nie dał żadnych szans Pogoni Ruda Śląska na nawiązanie jakiejkolwiek rywalizacji. Zespół trenera Andrzeja Bartosza rzucił rywalowi aż 141 punktów. Najwięcej z nich było autorstwa Przemysława Paducha. W tabeli dąbrowianie zajmują trzecie miejsce. Przed nimi starcie kończące sezon z MKKS Rybnik.

STATYSTYKI Z MECZU

DAAS BASKET HILLS BIELSKO-BIAŁA – MKS DĄBROWA GÓRNICZA 33:104

W ślady swoich starszych kolegów poszła drużyna do lat 13. Młodzi przedstawiciele MKS-u pewnie pokonali na wyjeździe drużynę Daas Basket Hills Bielsko-Biała, a najlepszym strzelcem dąbrowian był Stanisław Pelz notując 23 oczka. Kolejnych 21 zapewnił do siebie Bartłomiej Staniak. Rozgrywki w finałowej grupie B, ekipa z Zagłębia zakończyła na pierwszym miejscu!

STATYSTYKI Z MECZU