Zespół trenera Wojciecha Wieczorka ze Słupska wraca z kompletem zwycięstw! W ćwierćfinałach Mistrzostw Polski do lat 18, MKS Dąbrowa Górnicza bez większych kłopotów pokonał drużyny STK Czarni Słupsk, Polonię Warszawa i Górnik Trans.eu Wałbrzych.

MKS DĄBROWA GÓRNICZA – STK CZARNI SŁUPSK 88:62

Pierwszy mecz turnieju i od razu z gospodarzem. Zawodnicy z Zagłębia dobrze się jednak przywitali z miejscową publicznością. Dąbrowianie wygrali trzy pierwsze kwarty i ostatecznie zbudowali przeszło 20 punktową przewagę. Adam Skiba skończył te spotkanie z 20 punktami, 4 zbiórkami i 6 asystami. 18 oczek z 12 rzutów dołożył Sebastian Stępień.

STATYSTYKI Z MECZU

MKS DĄBROWA GÓRNICZA – POLONIA WARSZAWA 83:55

Jeszcze lepiej koszykarze MKS-u wyglądali w drugim starciu turnieju z Polonią Warszawa. Po raz kolejny wygrali trzy pierwsze kwarty cały czas kontrolując przebieg meczu. Zespół z Warszawy nie był w stanie nawiązać z nimi walki. Różnica ostatecznie wyniosła 28 punktów. Brylował ponownie Adam Skiba kończąc spotkanie z dorobkiem 24 oczek, 4 zbiórek oraz 6 asyst.

STATYSTYKI Z MECZU

GÓRNIK TRANS.EU WAŁBRZYCH – MKS DĄBROWA GÓRNICZA 45:88

Mimo dwóch dni walki, podopieczni trenera Wieczorka na ostatni mecz turnieju wyszli w bardzo dobrej formie, co szybko przełożyli na wynik. Drużyna Górnika Wałbrzych nie była w stanie zrobić dąbrowianom krzywdy. Przewaga ostatecznie sięgnęła przeszło 40 punktów, więc MKS rozgromił rywala. 16 punktów Kornela Jakieły, kolejnych 15 oczek dołożył Sebastian Stepień.

STATYSTYKI Z MECZU