W piątek 12 maja grupa U-14 MKS-u Dąbrowa Górnicza rozpoczęła zmagania w ćwierćfinałach Mistrzostw Polski. Podopieczni trenera Andrzeja Bartosza grają w Szczecinie w grupie składającej się z czterech drużyn.

Grupa III

KK Wilki Morskie Szczecin – organizator
BSK Kadet Biała Podlaska
MKS Dąbrowa Górnicza
Zastal Fatto Deweloper Zielona Góra

BSK KADET BIAŁA PODLASKA – MKS DĄBROWA GÓRNICZA 55:88

Dąbrowianie zaczęli od mocnego uderzenia, bo w pierwszym spotkaniu turnieju pewnie pokonali drużynę z Białej Podlaskiej. Decydujące dla losów pojedynku okazały się kwarty numer jeden i numer trzy. To one pozwoliły zbudować przeszło 30-punktową przewagę. Najlepszym strzelcem MKS-u był Kacper Dziedzic notując na swoje konto 18 punktów. Po 15 oczek dołożyli Przemysław Paduch i Jan Matuszczyk.

ZASTAL FATTO DEWELOPER ZIELONA GÓRA – MKS DĄBROWA GÓRNICZA 75:62

Niestety sukcesu z pierwszego dnia, nie udało się ekipie z Zagłębia powtórzyć w sobotę, gdy doszło do rywalizacji z drużyną Zastalu. Tym razem zespół trenera Bartosza musiał uznać wyższość rywala, choć nie chciał rezygnować z walki. MKS wygrał pierwszą kwartę 22:16, ale w każdej kolejnej zielonogórzanie byli lepsi. Po 20 punktów dla dąbrowian zanotowali Jakub Sarzycki i Kacper Dziedzic.

W niedzielę o 12:30 nasza młodzież zmierzy się w ostatnim decydującym meczu z gospodarzem – KK Wilki Morskie Szczecin. Mocno trzymamy za nich kciuki.