Jeśli szukasz definicji profesjonalisty – to Paweł Zmarlak jest doskonałym jej odzwierciedleniem. W trykocie MKS-u Dąbrowa Górnicza rozegrał siedem sezonów, zarówno rywalizując na parkietach I ligi, jak i najwyższej klasy rozgrywek w Polsce. Był integralną częścią zespołu. Niezwykle ważny zarówno pod kątem systemu gry, jak i utrzymania dyscypliny.

Kapitan z krwi i kości – niezwykle pracowity gracz, którego dąbrowscy kibice pokochali za serce do gry i ogromne zaangażowanie.Paweł bez wątpienia zasłużył na to, by dołączyć do grona „Twarzy 25 lat”. Jego etyka pracy i podejście do budowania oraz utrzymania formy są godne podziwu. Mało kto ma tyle wytrwałości oraz gotowości do poświęceń.

Kibice drużyny nigdy nie zapomną, jak wiele zrobił dla basketu w Zagłębiu. Obecnie reprezentuje barwy GTK Gliwice i w kolejnym sezonie wraca do PLK, a to oznacza, że znów zobaczymy go na parkiecie Hali Centrum. Nie mamy wątpliwości, że fani na trybunach zgotują mu bardzo gorące przywitanie.