W ramach hucznie obchodzonej „majówki” w naszym mieście pod nazwą Dębowy Maj Festiwal, 1 maja na kompleksie sportowym przy Pogorii III odbył się turniej koszykówki 3×3.

W zawodach rywalizowali młodzi adepci koszykówki podzieleni na trzy grupy wiekowe: 2011 i młodsi, 2009 i młodsi oraz 2007 i młodsi. Turniej spotkał się z dużym zainteresowaniem wykraczającym poza ramy administracyjne naszego miasta. Do zawodów przystąpiły składy nie tylko z Dąbrowy Górniczej, lecz także z Katowic, Bielska-Białej, Bytomia oraz Częstochowy. Pogoda dopasowała się do znakomitej atmosfery panującej podczas turnieju i mogliśmy skąpani słońcem cieszyć się koszykówką. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i ślemy gorące podziękowania dla włodarzy naszego miasta oraz Centrum Sportu i Rekreacji, bez których organizacja tego turnieju nie mogłaby dojść do skutku.

W kategorii 2011 i młodsi triumfowali Basket Hills Bielsko Biała, na drugim miejscu znaleźli się MKS Dąbrowa Górnicza – grupy młodzieżowe, a na najniższym stopniu podium stanęli UKS SP27 Katowice.

W kategorii 2009 i młodsi triumfowali MKS Dąbrowa Górnicza – grupy młodzieżowe, na drugim miejscu znaleźli się MCKS Czeladź Koszykówka, a na najniższym stopniu podium stanęli AZS Częstochowa Kosz.

W kategorii 2007 i młodsi dwa pierwsze miejsca zajęły grupy młodzieżowe MKS Dąbrowa Górnicza, a na najniższym stopniu podium stanęli AZS Częstochowa Kosz.

Fot. Marek Wesołowski / Dąbrowa Górnicza