Pomimo 18-punktów przewagi Trefla Sopot w III kwarcie, MKS był bliski doprowadzenia do remisu. W kluczowym momencie zabrakło, tak samo jak w całym meczu, skuteczności z dystansu, natomiast w sopockim obozie sprawy w swoje ręce wziął Nikola Radičević.

Mecz rozpoczął się od serii 6:0 dla dąbrowian, a wynik meczu otworzył Marek Piechowicz. Gospodarze pierwsze punkty zdobyli po 3 minutach, ale po pierwszym celnym trafieniu zza łuku, przyszły dwa kolejne. MKS zatrzymał się w ataku, a odblokowanie przyniósł dopiero Michał Kroczak, który na przełomie I i II kwarty zdobył 5 „oczek”. Pomimo to przewaga sopocian ciągle rosła i  po dwóch celnych rzutach wolnych Martynasa Paliukenasa była dwucyfrowa. Pierwsza połowa nie była zbyt dobra w wykonaniu gości. Ich głównym problemem było powstrzymanie Nuniego Omota, który w pierwszej połowie zdobył 16 punktów i był praktycznie bezbłędny (4/5 z gry, 7/8 za 1). Dodatkowo sopocianie wykorzystywali przewagę fizyczną, co dawało dużą ilość fauli (aż 16 wymuszonych do przerwy) i częste możliwości punktowania z linii rzutów wolnych. Dodatkowo w ofensywie powróciły demony pierwszej części sezonu – gracze Alessandro Magro nie trafili żadnego z 7 rzutów z dystansu.
Na początku III kwarty nie zmieniała się sytuacja na parkiecie. MKS zaczął ją od siedmiu niecelnych rzutów i dwóch strat, a pierwsze punkty zdobył po 4:30 minutach gry. Zanim do tego doszło, Michał Kolenda trafił z dystansu i wyprowadził sopocian na największe w meczu, 18-punktowe prowadzenie. Punkty M.J. Rhetta odblokowały ofensywę dąbrowian, którzy do końca kwarty trafili 9 z 11 rzutów i wygrywając ostatnie 5:30 minuty kwarty 20:7, zniwelowali różnicę do 5 „oczek”. W drugiej połowie obudził się przede wszystkim Andy Mazurczak, który zdobył 10 punktów (4/5 z gry) i rozdał 6 asyst. Przewaga gospodarzy zmalała do 2 punktów na 2 minuty przed końcem meczu, końcówka należała do Trefla. Nikola Radičević do 4 punktów dodał asystę i blok i zapewnił wygraną sopocianom.

Trefl Sopot – MKS Dąbrowa Górnicza 72:66 (24:16, 17:14, 14:20, 17:16)

Trefl Sopot: Nuni Omot 20, Nikola Radicević 15, Michał Kolenda 10, Karol Gruszecki 9, Dominik Olejniczak 5, Łukasz Kolenda 4, Darious Moten 3, Paweł Leończyk 3, Martynas Paliukenas 3, Witalij Kowalenko 0, Patryk Pułkotycki 0, Łukasz Klawa 0

MKS Dąbrowa Górnicza: Andy Mazurczak 15, M.J. Rhett 14, Michał Nowakowski 12 (10 zb), Elijah Wilson 10, Michał Kroczak 5, Milivoje Mijović 4, Jakub Motylewski 4, Marek Piechowicz 2, Patryk Wieczorek 0