Tuż przed „Mikołajkami” trzej wielcy mistrzowie sportu: Cezary Trybański, Marcin Lijewski i Krzysztof Ignaczak udadzą się do Dąbrowy Górniczej, żeby aktywizować ruchowo mieszkańców miasta i okolic. Projekt „Szyjemy sport na miarę – sportowa rodzina” to unikatowe campy sportowe promujące najpopularniejsze dyscypliny halowe na świecie.

65 par rodzic/opiekun – dziecko (w wieku 9-13 lat) weźmie udział w wyjątkowym treningu prowadzonym przez sportowych gigantów. Każdy z uczestników będzie miał okazję poznać tajniki gry w siatkówkę, piłkę ręczną i w koszykówkę. Oprócz sportowych atrakcji nie zabraknie również miejsca na wspólne zdjęcia i autografy, a na zakończenie każdego z campów czeka konkurs umiejętności indywidualnych w wielkim „skills challenge”. Dla wszystkich uczestników nasi mistrzowie przygotowali również specjalne podarunki – każdy kto weźmie udział w treningu otrzyma specjalną campową koszulkę oraz worek treningowy. 

Żeby wziąć udział w tym niezwykłym wydarzeniu należy tylko wejść na stronę internetową: www.szyjemysportnamiare.pl/#zapisy i wypełnić formularz zgłoszeniowy. Impreza jest w pełni darmowa, zarówno dla uczestników, jak i dla osób towarzyszących.

Partnerami projektu są: Ministerstwo Sportu i Turystyki, Miasto Dąbrowa Górnicza oraz MKS Dąbrowa Górnicza

Szyjemy sport na miarę – sportowa rodzina w Dąbrowie Górniczej

niedziela, 05.12.2021 start: godzina 11:00 Hala: Hala Widowiskowo-sportowa Centrum, Aleja Róż 3 (Park Hallera)

Ambasadorzy projektu „Szyjemy sport na miarę – sportowa rodzina”

Cezary Trybański
Reprezentant Polski i pierwszy Polak w NBA. Był zawodnikiem czterech amerykańskich klubów między innymi Memphis Grizzlies i New York Knicks.

Krzysztof Ignaczak
Wybitny reprezentant Polski. Mistrz Świata, Mistrz Europy, srebrny medalista Pucharu Świata i wielokrotny medalista Mistrzostw Polski.

Marcin Lijewski
Jeden z najwybitniejszych polskich piłkarzy ręcznych – Wicemistrz Świata i multimedalista Mistrzostw Polski. Najlepszy trener Polskiej Ligi Piłki Ręcznej w sezonie 2020/2021.