W związku z kontuzją D.J. Fennera, która wyklucza Amerykanina na czas od dwóch do trzech miesięcy, sztab szkoleniowy zdecydował się na zakontraktowanie w jego miejsce Stevena Haneya. Kontrakt z zawodnikiem został podpisany na 3 miesiące z opcją dla klubu do przedłużenia go do końca sezonu.

Steven Haney ma 26 lat, mierzy 195 centymetrów wzrostu i może grać zarówno na pozycji rzucającego, jak i niskiego skrzydłowego. Zawodnik jest znany na polskich parkietach, ponieważ w zeszłym sezonie reprezentował barwy Polpharmy Starogard Gdański. W rozgrywkach Energa Basket Ligi zagrał w 28 meczach, w których zdobywał średnio po 13.8 punktów (43.2% celnych rzutów z gry, 36.4% celnych rzutów za 3), do których dokładał 3.4 zbiórki, 1.2 asysty i 1 przechwyt. Najlepszy mecz w sezonie Haney rozegrał w… Hali „Centrum”. W starciu z MKS-em Dąbrowa Górnicza zdobył 25 punktów i trafił wszystko 7 rzutów zza łuku. Amerykanin rozgrywki 2020/21 zakończył w lidze litewskiej, gdzie w barwach Pieno Zvaigzdes rozegrał 14 meczów, w których zdobywał średnio po 5.4 punktów.

Koszykarskie szlify Steven Haney zbierał w uniwersytecie UCF i Loyola Marymount. W lidze NCAA zdobywał średnio po 12.5 punktów. Zanim zawodnik trafił do Polski, rozegrał dwa sezony w Europie. W rozgrywkach 2018/19 reprezentował KB Bashkimi Prizren w lidze kosowskiej i bałkańskiej BIBL, a rok później grał w Szwecji w Jamtland Basket.