Skończyliśmy kompletować sztab szkoleniowy, który wraz z Alessandro Magro będzie odpowiedzialny za przygotowanie zawodników. Asystentami trenera będzie duet Radosław Soja – Robert Skibniewski, a trenerem motorycznym ponownie został Michał Kafarski.

Zapraszamy do zapoznania się z wypowiedziami trenera Alessandro Magro o kadrze trenerskiej.

Alessandro Magro o sztabie:

Radosław Soja należy do grona osób, które chcę mieć blisko siebie, ponieważ bardzo mi pomógł, gdy przybyłem tutaj w minionym sezonie. Doceniam go jako osobę oraz jako trenera. Ma sporą wiedzę i ciężko pracuje. Lubię jego podejście do zawodników i pracowników, dlatego jest idealną osobą, by być blisko mnie i próbować prowadzić drużynę podczas tej podróży. Jestem bardzo szczęśliwy, że mogę z nim pracować nie tylko przez kilka tygodni, ale od początku sezonu.

Robert Skibniewski – już na początku rozmawiałem z prezesem o programie, jaki chciałbym stworzyć w klubie. Jednym z kluczowych elementów było posiadanie dwóch dobrych asystentów. Dlatego po przedłużeniu Radosława Soi i Michała Kafarskiego, którzy byli ze mną w zeszłym sezonie, cieszę się, że do sztabu szkoleniowego dołącza były zawodnik Robert Skibniewski. Uważam, że będzie świetnym uzupełnieniem sztabu szkoleniowego. Wniesie dużo wiedzy, doświadczenia, entuzjazmu do programu, który chcę, by był oparty na ciężkiej pracy. Dodatkowo uważam, że jego punkt widzenia, jako byłego profesjonalnego koszykarza, będzie dużym dodatkiem dla mnie i mojego sztabu.

Michał Kafarski jest bardzo profesjonalnym trenerem przygotowania motorycznego. Lubię jego podejście do zawodników, to jak zawodnicy pracują i komunikują się z nim. Ma naprawdę dobry kontakt z zawodnikami i jest to jedna z ważniejszych rzeczy, gdy jesteś trenerem przygotowania motorycznego. Jego poziom wiedzy jest na bardzo wysokim poziomie, ciągle chce się uczyć, by stawać się lepszym. Chciałbym przejść z nim tę drogę, by pomagać sobie nawzajem i dzielić się swoimi pomysłami, bo jest motorem napędowym drużyny i razem możemy pracować nad zwycięskim programem. Zawsze uważałem trenera przygotowania motorycznego jako dodatkowego trenera drużyny i uważam, że „Kafar” zasługuje na tę rolę z powodu swoich umiejętności.

Sztab szkoleniowy gotowy, ale wciąż trwa kompletowanie zawodników, którzy będą reprezentować MKS w rozgrywkach 2020/21.