Ponoworoczny kac powoli schodzi. Przed MKS-em Dąbrowa Górnicza pierwszy miesiąc nowego roku. Już 8 stycznia otworzymy 2017 spotkaniem z Miastem Szkła Krosno. Ligowy debiutant okazał się sporym zaskoczeniem i w pierwszej fazie sezonu odniósł kilka bardzo ważnych zwycięstw. To będzie dobry test dla podopiecznych trenera Drażena Anzulovicia.

Dąbrowianie w ostatnim meczu ulegli King Szczecin na parkiecie rywala. Walka toczyła się do ostatnich sekund czwartej kwarty. Mimo porażki, w MKS-ie panuje bardzo dobra atmosfera i szczęśliwie wszyscy są zdrowi. Przed drużyną kilka trudnych dni, bo trzy dni po meczu z Krosnem, zawodnicy wyjeżdżają do Koszalina, gdzie zagrają z miejscowym AZS-em. To szansa na to, by dobrze otworzyć Nowy Rok.

W połowie stycznia kolejny wyjazdowy mecz na bardzo trudnym terenie w Słupsku. Ekipa Czarnych nie jest szczególnie usatysfakcjonowana tym, jak rozpoczął się dla nich sezon 2016/2017, ale w Hali Gryfia zespół trenera Robertsa Stelmahersa zawsze jest bardzo groźny. Jeszcze przed końcem miesiąca zagramy u siebie z Polfarmexem Kutno i na wyjeździe z Asseco Gdynia w ramach startu drugiej rundy.

Warto pamiętać, że przed play-offami odbędzie się jeszcze Puchar Polski w Warszawie. MKS potrzebuje utrzymać miejsce w topowej ósemce, by drugi rok z rzędu rywalizować z ligową czołówką. Wszystko wskazuje na to, że ekipę z Zagłębia czeka podróż do stolicy.

Tymczasem ruszyła już sprzedaż biletów na zbliżający się mecz z Krosnem! To spotkanie w najbliższą niedzielę o godzinie 18:00. Zapraszamy wszystkich na trybuny Twierdzy Centrum!