Podczas ostatniego meczu MKS-u Dąbrowa Górnicza w Hali Centrum, trzech zawodników naszej grupy młodzieżowej zostało wyróżnionych za zdobycie srebra w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży 2017. Z rąk prezydenta Dąbrowy Górniczej – Zbigniewa Podrazy, pamiątkowe nagrody otrzymali Przemysław Paduch, Kacper Dziedzic i Jakub Sarzycki.

Wymieniona trójka była częścią drużyny kadry Ślaska, która na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży zdobyła srebro! Gratulujemy chłopakom i życzymy dalszych sukcesów!

DSC_5808

DSC_5811

DSC_5807

Tymczasem na parkietach Śląska i Zagłębia w ostatnim tygodniu rywalizacji działo się niewiele.

GLIWICKIE TOWARZYSTWO KOSZYKÓWKI – MKS DĄBROWA GÓRNICZA 51:75

Drużyna do lat 14 prowadzona przez trenera Andrzeja Bartosza po interesującym meczu pokonała na wyjeździe zespół Gliwickiego Towarzystwa Koszykówki. Dąbrowianie wygrali pierwszą kwartę 20:5. Zagrozić MKS-owi gospodarze byli w stanie tylko w drugiej kwarcie (18:16). W przekroju całego meczu gracze z Zagłębia zbudowali 24-punktowe prowadzenie. Z 19 punktami starcie skończył Przemysław Paduch, 14 oczek dołożył Jan Matuszczyk, kolejnych 11 Jakub Sarzycki. MKS jest na 3. miejscu w tabeli z bilansem 14 zwycięstw i 3 porażek.

STATYSTYKI Z MECZU

MKS WODZISŁAW ŚLĄSKI I – MKS DĄBROWA GÓRNICZA 79:77

Drużyna do lat 16 przegrała w Wodzisławiu z lokalnym MKS-em. Najwięcej punktów dla drużyny z Zagłębia zdobył Dawid Orłowski – 20.

STATYSTYKI Z MECZU