Pierwszy sparing przed sezonem 2019/2020 już za nami. W hali Centrum podopieczni Michała Dukowicza pokonali pierwszoligowca Górnik Trans.eu Wałbrzych 102:78.

– Sam jestem zaskoczony tym, co zobaczyłem – mówił po meczu trener Michał Dukowicz. Nasi koszykarze od początku pokazali dużo energii – agresywna defensywa, z której wychodziły zabójcze kontry – tak ma wyglądać MKS w nowym sezonie.

Rywale z Wałbrzycha długo jednak dotrzymywali kroku. Uciec udało się dopiero w drugiej kwarcie, gdzie seria „trójek” sprawiła, że Górnik przegrywał w pewnym momencie 44:28. Duża rotacja nieco wybiła dąbrowian z rytmu – rywal, który dzień wcześniej grał w Gliwicach – zdołał odpowiedzieć i w trzeciej kwarcie zmniejszył straty do czterech punktów (54:58).

Na stan kryzysowy udało się jednak zareagować znakomicie. Punktowali Robert Johnson i Jakub Kobel, dużo dobrego zaczęła ponownie dawać defensywa i na starcie czwartej kwarty było 81:61. W decydującej części nasi koszykarze trafili dodatkowo pięciokrotnie zza linii 6,75, przekroczyli granicę stu zdobytych punktów i mogli cieszyć się z triumfu.

– Trenowaliśmy naprawdę ciężko dlatego cieszę się, że na parkiecie było tyle energii. Każdy chce grać i dawać z siebie wszystko – komentuje Dukowicz.

Kolejny mecz sparingowy nasi koszykarze rozegrają w sobotę. Wtedy rywalem będzie Polpharma Starogard Gdański.

MKS Dąbrowa Górnicza – Górnik Trans.eu Wałbrzych 102:78 (22:16, 26:21, 27:22, 27:19)

MKS: Dominic Artis 23, Robert Johnson 19, Filip Put 14, Jakub Kobel 12, Bryce Douvier 12, Radosław Chorab 10, Konrad Dawdo 6, Iwan Wasyl 4, Marek Piechowicz 2, Franciszek Bigaj 0.

Górnik Trans.eu: Grzegorz Kulka 27, Marcin Wróbel 12, Damian Pieloch 10, Damian Cechniak 10, Michał Koperski 8, Bartłomiej Ratajczak 5, Kamil Zywert 4, Krzysztof Jakóbczyk 2, Mateusz Podejko 0.