MKS Dąbrowa Górnicza w dniach 13-14 września uczestniczy w IX Memoriale Zdzisława Niedzieli, który rozgrywany jest w Lublinie.

W swoim pierwszym meczu podopieczni Michała Dukowicza musieli uznać wyższość gospodarzy turnieju, ekipy TBV Start Lublin. Drużyna prowadzona przez Davida Dedka wygrała 100:91. Nie pomogły 23 punkty Roberta Johnsona czy 21 „oczek” Dominica Artisa. Była to nasza trzecia porażka w szóstym sparingu przed nowym sezonem Energa Basket Ligi.

Pojedynek ten nasza drużyna rozegrała w niepełnym składzie. Drobny uraz musi podleczyć rozgrywający Jakub Kobel, a w trakcie meczu urazu doznał Bryce Douvier. – Na pamiątkę tego meczu mam siedem szwów, a wolałbym zwycięstwo – mówi z uśmiechem nasz silny skrzydłowy.

W sobotę – podczas drugiego dnia memoriału – naszym rywalem będzie HydroTruck Radom, który w piątek ograł 84:79 GTK Gliwice. Początek spotkania o godzinie 16:00.

TBV Start Lublin – MKS Dąbrowa Górnicza 100:91

MKS: Robert Johnson 23, Dominic Artis 21, Filip Put 13, Bryce Douvier 9, Tavarius Shine 9, Marek Piechowicz 6, Radosław Chorab 6, Iwan Wasyl 4.

TBV Start: Martins Laksa 22, Jimmie Taylor 17, Brynton Lemar 14, Tweety Carter 12, Damian Jeszke 9, Mateusz Dziemba 9, Kacper Borowski 5, Bartek Pelczar 5, Roman Szymański 3, Jacek Jarecki 2, Michael Gospodarek 2.