Takie wyniki bardzo budują. W swoim piątym meczu kontrolnym podopieczni Michała Dukowicza mogli cieszyć się z trzeciej wygranej – dąbrowianie na wyjeździe pokonali Arged BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski 84:73.

Po piątkowej strzelaninie w Gliwicach tym razem było zdecydowanie więcej dobrej obrony. Nasi zawodnicy mocno wzięli sobie do serca słowa trenera, że tak jak przeciwko GTK w obronie grać nie możemy.

Efekt w postaci zwycięstwa przeciwko tak silnej drużynie zapewniła też jednak ofensywa. Od początku MKS solidnie punktował i po pierwszej połowie prowadził aż 51:31. Dobrze grą kierował Dominic Artis, który ostatecznie skompletował 19 punktów (7/11 z gry), 6 asyst i 3 przechwyty.

W drugiej połowie dąbrowianie nie dali się dogonić „Stalówce”, a wręcz przeciwnie – rekordowo prowadzili 80:55. Ostatecznie gospodarze nieco podgonili wynik, ale MKS był za daleko i trzeci triumf w okresie przygotowawczym stał się faktem.

Co cieszy oprócz samej wygranej? 52 procent skuteczności w rzutach z dystansu (11/21) i coraz lepszy Tavarius Shine. Nasz skrzydłowy rozegrał dopiero drugi mecz – ten przeciwko Arged BM Slam Stali zakończył z 11 „oczkami”, 4 zbiórkami i 3 asystami na koncie. Miał też najlepszy w drużynie wskaźnik +/- (15).

Kolejne mecze kontrolne na MKS czekają w piątek i sobotę – wtedy nasza drużyna weźmie udział w turnieju w Lublinie.

Arged BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski – MKS Dąbrowa Górnicza 73:84 (19:24, 12:27, 22:21, 20:12)

Arged BM Slam Stal: Paulius Dambrauskas 13, Yancy Gates 13, Przemysław Żołnierewicz 13, Jakub Garbacz 9, Nikola Jevtović 8, Szymon Ryżek 7, Jarosław Mokros 5, Daniel Szymkiewicz 3, Grzegorz Surmacz 2.

MKS: Dominik Artis 19, Bryce Douvier 18, Filip Put 15, Tavarius Shine 11, Robert Johnson 10, Jakub Kobel 6, Iwan Wasyl 3, Marek Piechowicz 2, Konrad Dawdo 0, Radosław Chorab 0.