Pierwszy cel wzmocnienia naszego zespołu został wykonany. Polska rotacja poszerzyła się o doświadczonego rzucającego Piotra Śmigielskiego, który ostatnie lata spędził w Trójmieście.

Michał Dukowicz oprócz poszukiwań zagranicznego wzmocnienia, który wypełni lukę po Robercie Johnsonie, poszukiwał również zawodnika na krajowym podwórku.

Śmigielski, który we wrześniu tego roku będzie obchodził swoje 31 urodziny, ostatnie sezony spędził w Treflu Sopot – trafił tam przed sezonem 2015/2016. Ostatnie rozgrywki na parkietach Energa Basket Ligi zakończył ze średnimi na poziomie 7,5 punktu, 2,4 zbiórek i 1,4 asyst na mecz. W rotacji trenera Marcina Stefańskiego był graczem pierwszej piątki.

W bieżącym sezonie „Śmigło” zdołał rozegrać trzy mecze w drugoligowej ekipie Devil Energy Politechnika Gdańska. Spędzając na parkiecie średnio po 31 minut „kręcił cyferki” na poziomie 18 „oczek”, 7,3 zbiórek i 2,7 asyst. Trafiał 42 procent rzutów z dystansu.

Śmigielski zadebiutuje już w niedzielnych derbach z GTK Gliwice. Przypomnijmy, że pojedynek ten rozpocznie się w Hali Centrum o godzinie 15:00.