Drugi zagraniczny koszykarz podpisał kontrakt z MKS-em Dąbrowa Górnicza.

Sam Dower Jr. (206 cm, 27 lat) powraca do naszej drużyny. Ten Amerykański podkoszowy, który bez problemu może grać na pozycji silnego skrzydłowego lub środkowego, jest absolwentem uczelni Gonzaga. W 2014 roku został wybrany do najlepszej piątki Konferencji West Coast.

Amerykanin karierę w Europie rozpoczął we Francji w drużynie SO Maritime Boulogne w sezonie 2014/15, jednak rozgrywki zakończył na Łotwie w BK Valmiera. Następnie trafił do MKS-u Dąbrowa Górnicza. W naszej drużynie rozegrał 19 spotkań. Notował wtedy średnie statystyki na poziomie 13.2 punktów i 6 zbiórek. Dower musiał jednak przedwcześnie zakończyć sezon z powodu kontuzji kolana. Uraz okazał się na tyle poważny, że wykluczył zawodnika z gry na dwa lata, ale Amerykanin jest po rehabilitacji zdolny do gry.

Zanim kontrakt zawodnika wejdzie w życie Sam Dower będzie musiał przejść jeszcze w naszym zespole dokładne testy fizyczne i medyczne.

Jest to drugi po Benie Richardsonie zagraniczny zawodnik podpisany przez nasz Klub na sezon 2018/19. Kontrakty mają również Bartłomiej Wołoszyn, Jakub Kobel, Szymon Łukasiak, Michał Gabiński oraz Mateusz Zębski.