Zawodnicy MKS Dąbrowa Górnicza rozpoczynają tegoroczne wizyty w szkołach – w tym roku będą one miały również dodatkowy charakter, rozpoczynamy bowiem akcję społeczną, której celem jest wsparcie dla najbardziej potrzebujących uczniów w dąbrowskich szkołach.

Zawodnicy będą odwiedzać jedną wybraną placówkę miesięcznie, w której zostanie przeprowadzona bardzo nietypowa zbiórka środków na wyznaczone przez szkołę potrzeby. Może to być wyposażenie szkolne, posiłki w szkolnej stołówce, niezbędny sprzęt. Środki zbierane będą w formie zdjęć publikowanych w mediach społecznościowych, a zasady akcji są bardzo proste:

– zdjęcia dokumentujące aktywność fizyczną – przez którą rozumie się np. spacer z rodziną, trening na siłowni, grę w koszykówkę, siatkówkę czy piłkę nożną oraz wiele, wiele innych form aktywności ruchowej, a także aktywny udział w meczach MKS Dąbrowa Górnicza i wsparcie naszych graczy na trybunach – publikujemy w mediach społecznościowych (Facebook, Instagram)
– zdjęcie oznaczamy hashtagiem #SiłaMiasta
– za każde tak opublikowane zdjęcie nasz klub przekazuje złotówkę na rzecz wybranej przez szkołę potrzeby

Każda zbiórka trwać będzie równo 30 dni. Na początku wyznaczamy cel i jego wartość. Od Was drodzy Kibice zależy ile środków uda się w ten sposób zebrać. Mamy wielką nadzieję, że w przeciągu całego sezonu uda nam się wypełnić wszystkie cele.

Oczywiście poza wizytami w szkołach włączonych w naszą akcję będziemy także odwiedzać wraz z zawodnikami inne placówki, by każdemu z Was pokazać jak wspaniałym sportem jest koszykówka!

Już jutro odwiedzimy pierwszą ze szkół – będzie to Gimnazjum nr 4 w Dąbrowie Górniczej, w której pojawią się Piotr Pamuła, Marcin Piechowicz i Kerron Johnson. O przebiegu wizyty z pewnością poinformujemy Was za pośrednictwem portalu Facebook.