Rozkręcamy transferową karuzelę. Drugim zawodnikiem, który podpisał kontrakt z MKS-em Dąbrowa Górnicza na sezon 2021/22 jest Milivoje Mijović.

Serbski silny skrzydłowy do MKS-u dołączy w trakcie poprzednich rozgrywek. W barwach dąbrowskiej drużyny rozegrał 19 meczów. Notował w nich średnio 9 punktów (44.9% celnych rzutów z gry), 4,6 zbiórek oraz 9.8 punktów statystyki EVAL.

Dla Milivoje Mijovicia będzie to trzeci sezon w Polsce. Zanim trafił do Dąbrowy Górniczej reprezentował barwy GTK Gliwice. Przed występami na parkietach Energa Basket Ligi grał kolejno w BKK Radnicki Belgrad (Serbia), Rogaska Crystal (Słowenia), Kozuv Gevgelija (Macedonia), CSM Targu Jiu (Rumunia), BK Levicki Patrioti Levice (Słowacja) oraz w BC Levski Lukoil (Bułgaria), gdzie występował też w europejskich pucharach. Jego największymi osiągnięciami drużynowymi są Mistrzostwo Słowacji oraz Wicemistrzostwo Bułgarii.

Milivoje Mijović jasno określa, co chce osiągnąć w nadchodzących rozgrywkach – Moim celem jest pomóc zespołowi w osiągnięciu jeszcze lepszych wyników niż w poprzednim sezonie. Mamy niedokończone sprawy – powiedział zawodnik.

Milivoje Mijović jest drugim zawodnikiem w składzie Jacka Winnickiego na sezon 2020/21. Wcześniej kontrakt podpisał Michał Nowakowski. Kolejne transferowe informacje jeszcze w tym tygodniu!