Czas na debiut w europejskich pucharach i mecz ze słowackim zespółem Spišskí Rytieri. Będzie to jednocześnie pierwsze spotkanie MKS-u Dąbrowa Górnicza w Hali „Centrum” w sezonie 2021/22.

Czwartkowy mecz w rozgrywkach Alpe Adria Cup będzie dla MKS-u Dąbrowa Górnicza debiutem w europejskich rozgrywkach. Dąbrowianie są już po pierwszych czterech meczach Energa Basket Ligi i sezon rozpoczęli od dwóch wygranych i dwóch przegranych. Dla odmiany słowacki rywal dąbrowian, drużyna Spišskí Rytieri, nie rozpoczął jeszcze sezonu. W okresie przygotowawczym Spišskí Rytieri grali m.in. z BK REDSTONE Olomoucko, którego trenerem Robert Skibniewski, natomiast ostatni sparing przegrali 70:72 z Raiffeisen FLYERS WELS. Pomimo faktu, że Spišskí Rytieri są przed rozpoczęciem sezonu, doszło już w tej drużynie to jednej zmiany kadrowej. Serb Ivan Gavrilovič zastąpił Amerykanina Raheema Johnsona. Ważny do podkreślenia jest również fakt, że Spišskí Rytieri jest obecnym mistrzem Słowacji. W zeszłym sezonie wygrali w finale z Patrioti Levice 3:1.

Dąbrowianie do tego meczu podejdą po zwycięskim starciu 78:75 z HydroTruckiem Radom. Kluczowymi zawodnikami w tamtym meczu okazali się Josip Sobin oraz Mike Lewis II. Amerykanin w ostatniej kwarcie przejął odpowiedzialność za punktowanie i w pojedynkę zdobył 8 „oczek”, natomiast chorwacki podkoszowy rozpoczął mecz od sześciu punktów, a finalnie zdobył ich 16 z dobrą skutecznością równą 72.7%. Po dwóch meczach absencji z powodu choroby do gry wrócił również Marcin Piechowicz, który rywalizację z HydroTruckiem zakończył z dorobkiem 11 punktów i 3 zbiórek. Dla naszego wychowanka był to „powrót” do Radomia, gdzie spędził ostatnie 4 sezony. Właśnie w barwach tej drużyny w rozgrywkach 2017/18 grał w koszykarskiej Lidze Mistrzów, dzięki czemu został pierwszym wychowankiem MKS-u, który zagrał w europejskich pucharach.

MKS Dąbrowa Górnicza – Spišskí Rytieri
23.09.2021, godz. 18:00
Hala Centrum, Dąbrowa Górnicza, al. Róż 3

Skład Spišskí Rytieri:

Rozgrywający: David Dennis, Tomáš Hasaj, Dalibor Hlivák
Rzucający: Lukáš Krajňák, Milan Lužaič
Niski Skrzydłowy: Adam Antoni, Grant Dressler, Alex Javorský
Silny Skrzydłowy:
Ivan Gavrilovič, Marko Stevanovič
Środkowy
: Michal Baťka, Ivan Židzik