Koszykarska młodzież w Dąbrowie Górniczej się rozkręca. W przekroju ostatnich kilku dni przeplataliśmy zwycięstwa z porażkami, ale walka nadal trwa. Zapraszamy na kolejny cotygodniowy przegląd wydarzeń z parkietów Śląska i Zagłębia.

U16

MKS DĄBROWA GÓRNICZA I – MCKIS JAWORZNO I 146:35

Pewne zwycięstwo to za mało powiedziane. Pierwsza drużyna MKS-u Dąbrowa Górnicza w rozgrywkach rocznika 2002 nie zawodzi. Bardzo dobre zawody rozegrał Dawid Orłowski notując 30 punktów.

UCZNIOWSKI KLUB SPORTOWY SP 27 KATOWICE – MKS DĄBROWA GÓRNICZA I 20:172

Drugie zwycięstwo, które nie pozostawia cienia wątpliwości. Podopieczni Andrzeja Bartosza przez rozgrywki grupowe idą jak burza wygrywając mecz za meczem. Z bilansem 9-0 zajmują pierwsze miejsce. W starciu z UKS-em Katowice 25 oczek zanotował Dawid Pachowicz.

MKS DĄBROWA GÓRNICZA II – KKS MICKIEWICZ UKS 27 KATOWICE 48:85

Drugi zespół musiał uznać wyższość przeciwnika z Katowic, mimo dobrych występów Kacpra Dziedzica – 25 punktów i Jakuba Sarzyckiego – 16 oczek. Chłopaki legitymują się bilansem 4-5.

U14

MKS DĄBROWA GÓRNICZA – UCZNIOWSKI KLUB SPORTOWY SP 27 KATOWICE 28:95

Zespół z Katowic był w tej rywalizacji znacznie lepszy, bardzo szybko budując wysoką przewagę. Dla MKS-u 12 punktów zanotował Kacper Indyk. Gracze trenera Radosława Cioska mają 5 wygranych i 4 porażki, co daje im 3. miejsce w tabeli.

VII MTB KATOWICE

Natomiast drużyna rocznika 2005, zajęła 4. miejsce na Międzynarodowym Turnieju Barbórkowym, który miał miejsce w Katowicach. W meczu o 3 miejsce, MKS nie sprostał drużynie BK Opava przegrywając 36:52. Mimo to gratulacje dla chłopaków. Jakub Ucieszyński znalazł się w najlepszej piątce turnieju!

Rocznik 2005 KLASYFIKACJA KOŃCOWA:

1 UKS 27 Katowice

2 UKS Chromik Żary

3 BK Opava

4 MKS Dąbrowa Górnicza

5 MUKS Hutnik Warszawa

6 SKM Zastal Zielona Góra

7 UKS Regis Wieliczka

8 WKK Wrocław