Po czterech meczach sezonu, MKS Dąbrowa Górnicza legitymuje się bilansem 3-1. W ostatniej kolejce zawodnicy trenera Jacka Winnickiego pokonali w Hali Centrum mistrza Polski – Stelmet BC Zielona Góra. Zespół nie może sobie jednak pozwolić na moment rozluźnienia, ponieważ już w najbliższą sobotę kolejne bardzo trudne starcie. Dąbrowianie na wyjeździe zmierzą się z Polpharmą Starogard Gdański. SKS w swoim piekiełku zawsze jest niezwykle groźny.

Po ostatnim wyjeździe do Sopotu, ekipa z Zagłębia spróbuje potwierdzić, że groźna jest również poza Halą Centrum. W poprzednim sezonie Polpharmę na wyjeździe pokonaliśmy. Zespół ze Starogardu latem dokonał kilku interesujących wzmocnień, m.in. ściągnął do siebie Przemysława Szymańskiego, dla którego będzie to pierwszy mecz przeciwko swojej poprzedniej ekipie. Startujemy już w sobotę o godzinie 18:00. Przekaz z tego pojedynku na stronie Emocje.TV!

Natomiast listopad otworzymy w Krośnie. Mecz z Miastem Szkła będzie dla MKS-u drugim wyjazdem z rzędu. Zespoły zmierzą się 8 listopada o godzinie 18:00. Cztery dni później, gracze trenera Winnickiego wrócą do Dąbrowy Górniczej na domowy pojedynek z AZS-em Koszalin, czyli nową drużyną naszego byłego podkoszowego – Laimonasa Chatkeviciusa. Za nami dobry start, ale musimy pamiętać, że to dopiero początek. Przed koszykarzami długi sezon, w trakcie którego może wyklarować się wiele ekip gotowych do walki o play-offy.

Zobacz także: Jedziemy do Rygi!