MKS Dąbrowa Górnicza po 20 meczach sezonu zasadniczego zajmuje 5. miejsce w tabeli z bilansem 12 zwycięstw i 8 porażek. Przed drużyną decydujący okres. Już w najbliższą niedzielę podopiecznych Drażena Anzulovicia czeka wyjazd do Zielonej Góry, który zaznaczy początek bardzo wymagającej przeprawy.

W pierwszym meczu między drużynami, MKS wykorzystał przewagę parkietu i pokonał Stelmet BC Zieloną Górę, przyczyniając się do jednej z pięciu porażek, jakie zespół Artura Gronka poniósł w rozgrywkach 2016/2017. Na zachód jedziemy tuż po zdobyciu przez Stelmet Pucharu Polski i choć gospodarze będą postrzegani jako faworyt, dąbrowianie są gotowi do rywalizacji.

Zaraz po tym meczu ekipa z Zagłębia wraca do Hali Centrum. 5 marca zmierzymy się u siebie z BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski, czyli jedną z najlepszych drużyn Polskiej Ligi Koszykówki w przekroju ostatnich kilku tygodni. Ostrowianie wygrali jedenaście z ostatnich trzynastu meczów. Wagę spotkania między zespołami doceniła telewizja Polsat, która poprowadzi transmisję z tej rywalizacji. Po raz trzeci w tym sezonie MKS zagra o tak wczesnej porze (12:40).

Zaraz po tym starciu, dwa bardzo trudne spotkania wyjazdowe – najpierw w Radomiu, a następnie Sopocie. Okres meczów z topowymi drużynami będzie decydujący dla walki o fazę rozgrywek posezonowych. Stawka nadal jest mocno zbita i o każdej pozycji decydują najmniejsze różnice. Szczęśliwie podopiecznym trenera Anzulovicia dopisuje zdrowie, dlatego do jednego z najtrudniejszych momentów sezonu przystąpimy w pełni sił.