Dwa dni w Dąbrowie Górniczej przyniosły sporo interesujących historii. Sobotę w Hali Centrum otworzyły zespoły z Lublina oraz Mińska. W pierwszych minutach rywale próbowali znaleźć odpowiedni rytm, dlatego częściej niż trafione rzuty, oglądaliśmy walkę o zbiórkę. W drużynie TBV Startu Lublin zadebiutował Chavaughn Lewis i od razu był najlepszym strzelcem notując 17 punktów. Lublinianie wygrali mecz w niespełna 38 minut, bowiem trener Smoków Mińsk – Aleksander Krutikow zarządził opuszczenie parkietu na 2:24 przed końcem, gdy Start prowadził 67:60.

Zespół z Białorusi przeprosił za swoje zachowanie i zapewnił, że zagra w niedzielnym meczu z BK JIP Pardubice. To właśnie z tą drużyną MKS Dąbrowa Górnicza spotkał się w swoim drugim turniejowym starciu. Zawodnicy z Czech przegrali na otwarcie ze Startem, ale w mecz z gospodarzem weszli bardzo dobrze, prowadząc 16:6 po kilku minutach walki. Podopieczni Jacka Winnickiego od razu musieli odrabiać straty. Pierwsza 10-tka zakończyła się wynikiem 28:28, m.in. dzięki trafieniu za trzy Patryka Wieczorka. Rzut wychowanka MKS-u dał ekipie pierwsze prowadzenie.

Na przerwę drużyna z Pardubic schodziła z 6-punktową przewagą (52:46). Aż do końca trzeciej kwarty drużyny wymieniały się ciosami i żadna nie była w stanie wyraźnie uciec. Wszystko zatem wskazywało na zaciętą końcówkę. Dąbrowianie złapali jednak dobry ofensywny rytm i na tą część spotkania zachowali znacznie więcej energii. Seria trójek świetnie wyglądającego w trakcie sparingów Piotra Pamuły, pewne punkty Aarona Broussarda i dobra defensywa MKS-u przesądziły o drugiej wygranej miejscowych. Aż 16 trafionych trójek miejscowych.

Zawodnicy z Zagłębia mecz rozegrali w swoich wyjazdowych strojach. Na ostatni dzień zmagań wybiegną w trzecim, tzw. alternatywnym komplecie, nazwanym „Siła Miasta”. Już o 12:30 Smoki Mińsk zmierzą się z BK JIP Pardubice, a o 15:00 turniej zakończy pojedynek ligowych rywali. MKS i Start są bez porażki. Możemy zatem mówić o wielkim finale, który przesądzi o ostatecznym tryumfatorze Międzynarodowego Turnieju o Puchar Prezydenta Miasta Dąbrowa Górnicza. Zapraszamy gorąco do Hali Centrum zarówno po bilety, jak i karnety na kolejny koszykarski sezon!

Przypominamy również, że w przerwie meczu MKS-u ze Startem, mogą państwo zamówić replikę tegorocznych strojów dąbrowian! Zapraszamy do stacjonarnego sklepiku, który znajduje się w holi Hali Centrum.

MKS DĄBROWA GÓRNICZA – BK JIP PARDUBICE 103:86 (28:28, 18:24, 30:22, 27:12


)

MKS: Broussard 20, Pamuła 18, Kowalenko 17, Dambrauskas 14, Shelton 10, Wieczorek 8, Wołoszyn 6, Gabiński 4, Parzeński 3, Piszczatowski 3, Kucharek 0, Majchrowski 0

BK JIP: Burnett 22, Pulpan 15, Martin 13, Kohout 9, Necas 9, Potocek 8, Pandula 5, Svoboda 3, Formanek 2, Brozek 0, Cejka 0