Wychowanek klubu Patryk Wieczorek powraca do MKS-u Dąbrowa Górnicza.

23-letni rozgrywający mierzy 188 centymetry. Jest wychowankiem naszego zespołu. Poprzedni sezon rozpoczął w drugoligowej drużynie MKS II Dąbrowa Górnicza, gdzie notował średnio na mecz 20.7 punktów, 7 asyst i 6.6 zbiórek. Z powodu problemów kadrowych w trakcie sezonu dołączył do pierwszej drużyny MKS-u. Wystąpił w 5 meczach, spędzał na parkiecie średnio 18:53 minut, a najlepszy występ zanotował w meczu z Anwilem Włocławek. Zdobył w nim 14 punktów i miał po 3 zbiórki i asysty. Rozgrywki 2019/20 zakończył w I-ligowej Pogoni Prudnik. Rozegrał tam 9 spotkań, w których notował średnio 7.2 punktów, 6.4 asyst i 2.9 zbiórek.

Oprócz gry w barwach dąbrowskiej drużyny, Patryk Wieczorek w swojej karierze występował też w drużynie AZS AWF Mickiewicz Romus Katowice (sezon 2015/16), a w rozgrywki 2018/19 zaczął jako gracz Polfarmexu Kutno, skąd trafił do STK Czarnych Słupsk.

Zdecydowałem się na powrót do Dąbrowy Górniczej, ze względu na trenera Magro. Podczas rozmowy trener przedstawił mi wizję na temat przyszłego sezonu, która uwzględniała moją osobę i oczywiście bardzo mi się spodobała – mówił Patryk Wieczorek.

Zawodnik ma również jasno określone cele na nadchodzące rozgrywki – W tym sezonie zamierzam przede wszystkim rozwinąć się i stać się lepszym zawodnikiem – dodał.

W składzie MKS-u na sezon 2020/21 są już Ivan Karačić, Elijah Wilson, Michał Nowakowski, Andy Mazurczak, Jakub Motylewski, Mikołaj Ratajczak i Patryk Wieczorek. Kolejne informacje transferowe jeszcze w tym tygodniu.