Kolejny miesiąc ligowych wyjazdów za MKS-em Dąbrowa Górnicza – ostatni raz Energa Basket Liga w HWS Centrum gościła 7 listopada. Teraz do Dąbrowy Górniczej przyjedzie aktualny lider ligowej tabeli Twarde Pierniki Toruń.

Nadchodzący mecz będzie wyjątkowy w kilku kwestiach. Przede wszystkim MKS wraca do ligowego grania na własnym parkiecie po długiej przerwie. W tym czasie dąbrowianie czterokrotnie grali na wyjeździe, łącznie podróżując około… 3940 kilometrów. Wygrali w tym czasie tylko jeden mecz, ale w dwóch przegrali nieznacznie (jednym punktem w Gdańsku oraz trzema w Warszawie). Najbliższy mecz będzie Meczem Mikołajkowym. Oprócz sportowej rywalizacji na parkiecie już od 16:30 w holu HWS Centrum będą specjalnie przygotowane atrakcje oraz gry rodzinne, których finał odbędzie się w przerwie między II a III kwartą meczu. Dodatkowo z okazji rozpoczynającej się serii meczów domowych mamy dla Was specjalną okazję! Przy zakupie biletów przez Internet na mecze z  Twardymi Piernikami Toruń oraz z GTK Gliwice (23.12.2021 godz. 19:30) naliczany jest rabat 25%. Pamiętajcie, że aby naliczył się rabat, należy zakupić bilety na oba mecze jednocześnie. Zakup biletów pojedynczo na każdy mecz nie naliczy rabatu.
[KUP BILET]

O sportowe emocje na parkiecie oprócz dąbrowskich koszykarzy zadba lider Energa Basket Ligi, czy Twarde Pierniki Toruń. Przez zdecydowaną większość sezonu liderem toruńskiej drużyny był Amerykański duet Maurice Watson – Trevor Thompson. Watson był prawdziwym mózgiem drużyny, który prowadził grę i notował średnie statystyki na poziomie double-double (17.6 punktów i 10.9 asyst na mecz). Dodatkowo był w czołówce najlepiej przechwytujących graczy w lidze. Thompson wiódł natomiast prym w strefie podkoszowej (15.2 punktów, 8.4 zbiórek, 1 blok na mecz). Obaj zawodnicy trafili do lepszych drużyn i swoją karierę kontynuują poza Energa Basket Ligą, ale torunianie natychmiastowo znaleźli zastępstwo. Nowym rozgrywającym został Chorwat Roko Rogić, a środkowym posiadający obywatelstwo USA, Argentyny oraz Meksyku Daniel Amigo. Twarde Pierniki po zmianach zagrały dwa mecze, w których zanotowały dwie wygrane i z bilansem 11:3 są liderem ligowej tabeli.

MKS Dąbrowa Górnicza – Twarde Pierniki Toruń
19.12.2021 godz. 17:30
HWS Centrum, Dąbrowa Górnicza, Al. Róż 3

Skład Twardych Pierników Toruń:

Rozgrywający: Roko Rogić, Michał Samsonowicz, Paweł Sowiński
Rzucający: James Eads III, Jahenns Manigat
Niski Skrzydłowy: Wojciech Czerlonko, Bartosz Diduszko, Ignacy Grochowski
Silny Skrzydłowy:
Aaron Cel, Jakub Dusza, Michał Kołodziej
Środkowy
: Daniel Amigo, Szymon Janczak

LIDERZY DRUŻYN

Punkty: Mike Lewis II (17.2) – Roko Rogić (13.0)
Zbiórki: Josip Sobin (5.7) – Aaron Cel (5.3)
Asysty:
Caio Pacheco (5) – Roko Rogić (6.5)
Przechwyty: Mike Lewis II (1.4) – Aaron Cel (2.1)
Bloki: Josip Sobin (0.5) – Roko Rogić (1)
EVAL: Mike Lewis II (15.9) – Roko Rogić (19)