Po jednym sezonie spędzonym poza Dąbrową Górniczą Michał Dukowicz powraca do MKS-u w roli asystenta trenera.

Michał Dukowicz z dąbrowską drużyną był związany nieprzerwanie od 1992 roku (czyli od… powstania klubu!) do 2020 roku. Najpierw barwy klubu reprezentował jako zawodnik, później sportowy dres zamienił na garnitur i został drugim trenerem. Początkowo pełnił rolę asystenta przy Wojciechu Wieczorku, a następnie przy Drażenie Anzuloviciu i Jacku Winnickim. W sezonie 2019/20 objął stanowisko pierwszego trenera drużyny.

Minione rozgrywki Michał Dukowicz spędził w Toruniu, gdzie był asystentem Jarosława Zawadki. Po jednym sezonie poza Dąbrową Górniczą wraca do domu, by pracować obok Jacka Winnickiego. Oznacza to, że na ławce trenerskiej w Dąbrowie Górniczej ponownie zasiądzie duet, który wspólnie doprowadził klub do największych sukcesów.