Do Dąbrowy Górniczej przyjeżdża obecny lider Energa Basket Ligi – Enea Zastal BC Zielona Góra. Przed MKS-em zadanie trudne, ale na pewno nie niemożliwe.

W pierwszym meczu pomiędzy tymi drużynami wygrali zielonogórzanie 95:79. Wtedy nie do zatrzymania był Geoffrey Groselle, który zdobył 35 punktów, co do tej pory jest najlepszym wynikiem sezonu w Energa Basket Lidze. Środkowy Zastalu jest w bardzo dobrej formie. W trzech dotychczasowych meczach w polskiej lidze w 2021 roku zdobywa średnio po 19.3 punktów na mecz, trafiając 57,8% rzutów z gry. Zatrzymanie środkowego będzie równie istotne, jak znalezienie odpowiedzi na lidera drużyny prowadzonej przez Žana Tabaka, któym jest Gabriel Lundberg. Rozgrywający jest szóstym strzelcem oraz piątym asystującym i przechwytującym ligi, dzięki czemu jest na drugim miejscu w klasyfikacji EVAL. W tej statystyce lepszy od niego jest jedynie… Lee Moore.

Amerykański rozgrywający na pewno będzie niezwykle ważnym elementem dąbrowian w tym spotkaniu. Widoczne było to w Zielonej Górze, w pierwszym meczu tych zespołów. Wtedy Moore zdobył 23 punkty. Obecnie dąbrowianie odnoszą serię zwycięstw. W ostatnich spotkaniach pokonali kolejno Legię Warszawa, HydroTruck Radom, Polski Cukier Toruń i Eneę Astorię Bydgoszcz. Co ważne we wszystkich tych meczach błyszczał nie tylko wspominany Moore. Teraz jednak przed całą dąbrowską drużyną niezwykle ważny test, którego zaliczenie może być kluczowe, a na pewno niezwykle pomocne, w walce o jak najwyższe miejsce na koniec sezonu i ewentualny awans do fazy play-off, który jeszcze jakiś czas temu wydawał się wręcz niemożliwy do osiągnięcia.

Skład Enea Zastal BC Zielona Góra:

Rozgrywający: Łukasz Koszarek, Gabriel Lundberg, Kacper Traczyk
Rzucający: Marcel Ponitka, Kris Richards, Daniel Szymkiewicz
Niski Skrzydłowy: Kacper Porada, Cecil Williams
Silny Skrzydłowy:
Janis Berzins, Filip Put, Blake Reynolds
Środkowy
: Rolands Freimanis, Geoffrey Groselle

LIDERZY DRUŻYN

Punkty: Lee Moore (18.6) – Gabriel Lundberg (18.4)
Zbiórki: Malcolm Rhett (7.5) – Geoffrey Groselle (8.4)
Asysty: 
Lee Moore (6) – Gabriel Lundberg  (6.6)
Przechwyty: Lee Moore (2.1) – Gabriel Lundberg  i Kris Richard (2)
Bloki: Malcolm Rhett (1) – Kris Richard (0.8)
EVAL: Lee Moore (22.1) – Gabriel Lundberg  (22)