W kolejnym meczu w ramach rozgrywek sezonu zasadniczego Polskiej Ligi Koszykówki, MKS Dąbrowa Górnicza rozegra wyjazdowe spotkanie ze zdobywcą Pucharu Polski – Stelmetem BC Zielona Góra. W pierwszym starciu między drużynami górą byli podopieczni Drażena Anzulovicia. Stelmet u siebie jeszcze nie przegrał.

SZANSE

Zespół Artura Gronka w ramach Pucharu Polski rozegrał dwa mecze więcej, zatem zawodnicy mogą odczuwać drobne zmęczenie tym trudnym okresem walki w Warszawie. Forma fizyczna będzie miała decydujące znacznie w kontekście rozstrzygnięcia tej rywalizacji. Zawodnicy z Zagłębia mieli sporo czasu, by odpocząć i dobrze przygotować się do pojedynku z wiceliderem PLK. Skoro raz się udało, czemu miałoby się nie udać ponownie?

W pucharowym starciu z Anwilem z bardzo dobrej strony w samej końcówce pokazał się Byron Wesley. To niezwykle precyzyjny strzelec, który potrafi wykreować coś z niczego. W starciu z tak groźnym rywalem jak Stelmet, zespół potrzebuje zarówno dobrej taktyki, jaki i talentu swoich graczy. Zapewne wiele posiadań sprowadzi się do ostatnich sekund, w których to Wesley samemu spróbuje znaleźć rzut i zakończyć akcję punktami. W starciu z Anwilem zanotował 22 oczka.

Kluczowy może okazać się pojedynek naszych wysokich z Nemanją Djurisiciem. Zadanie zatrzymania jednego z najlepszych graczy rotacji trenera Gronka spadnie zarówno na Jakuba Parzeńskiego, jak i skrzydłowych – Witalija Kowalenko, Jeremiah Wilsona czy Przemysława Szymańskiego. Kuba w ostatnich meczach potwierdził, że pod koszem może stworzyć zasieki, których rywal w żaden sposób nie jest w stanie sforsować.

ZAGROŻENIA

Stelmet posiada niezwykle utalentowaną rotację. Mają bardzo mocny skład reprezentantów Polski – Łukasza Koszarka, Przemysława Zamojskiego, Karola Gruszeckiego i Adama Hrycaniuka. Co więcej, niedawno dołączył do nich były gracz Energi Czarnych – Jarosław Mokros, który także jest kandydatem do gry w drużynie narodowej. Wielokrotnie to któryś z tych graczy decyduje o zwycięstwie swojej drużyny, przeważnie generał Koszarek.

Rozgrywający Stelmetu jest jednym z najbardziej doświadczonych zawodników w lidze i nigdy nie możesz lekceważyć przewagi, którą zapewnia, gdy trzyma piłkę w ręce. Został wybrany MVP warszawskiego turnieju, a w 19 meczach bieżącego sezonu notował na swoje konto średnio 8,8 punktu, 5,1 asysty trafiając 43,8% z gry i 38,9% za trzy. W zaciętych końcówkach to na niego bardzo często spada obowiązek podjęcia tej najważniejszej decyzji.

Wicelider tabeli to także drugi najlepiej strzelający za trzy zespół w lidze. Średnio zawodnikom z Zielonej Góry wpada 39,4% prób. Armani Moore trafił w tym sezonie 21 z 39 prób, Djurisić gra na skuteczności 48,8% za trzy, z kolei Thomas Kelati i Przemysław Zamojski trafiają średnio 45% rzutów zza łuku. Spotkanie drużyn już jutro o godzinie 17:00. Transmisja meczu za pośrednictwem Emocje.TV!