Już w piątek MKS Dąbrowa Górnicza zmierzy się w wyjazdowym pojedynku ze Stelmetem BC Zielona Góra. Dąbrowianie wygrali starcie w Hali Centrum, a rok temu ograli Stelmet także na wyjeździe. Czy uda się sprawić kolejną niespodziankę?

SZANSE

Przerwanie złej passy zwycięstwem z Treflem Sopot na pewno poprawiło nastroje w obozie z Zagłębia. Poza tym do gry wracają kolejni zawodnicy, dlatego trenera Jacek Winnicki nie może już narzekać na braki w rotacji. Szeroka kadra będzie szczególnie ważna w meczu przeciwko tak mocnemu przeciwnikowi. MKS do Zielonej Góry jedzie w pozytywnych nastrojach.

Z bardzo dobrej strony zaprezentował się w ostatnim meczu Witalij Kowalenko. Jego postawa – zwłaszcza w końcówce – była kluczowa dla wyniku ekipy z Zagłębia. Został MVP meczu z dorobkiem 17 punktów i 5 zbiórek. Wysoki MKS-u wraca do dobrej dyspozycji i na pewno będzie miał duży wpływ na to, jak drużynie ułoży się pojedynek w Zielonej Górze.

ZAGROŻENIA

Stelmet na przestrzeni ostatnich miesięcy bardzo się wzmocnił. Do drużyny dołączyło kilku klasowych obcokrajowców, którzy pomogli drużynie w rywalizacji na arenach międzynarodowych. Dzięki ostatnim sukcesom, zielonogórzanie zapewnili sobie szansę awansu do kolejnej rundy Ligi Mistrzów. Zatem nowa miotła, którą jest trener Andrej Urlep, jak na razie działa bez zarzutu.

W ostatnim meczu rozgrywek krajowych, Stelmet pokonał na własnym parkiecie Polpharmę Starogard Gdański 98:91. Szczególnie dobrze na tle swoich kolegów wyglądał center Vladimir Dragicević. Zanotował na swoje konto 21 punktów i 7 zbiórek. Piątkowy mecz rozpocznie się o 19:00 – transmisja Premium na Emocje.TV.