Czas rozpocząć ligowe granie! Długo wyczekiwany dzień w końcu nadszedł. Już jutro zmierzymy się ze Stelmetem Eneą BC Zielona Góra, inaugurując rozgrywki Energa Basket Ligi.

SZANSE

Latem w drużynie prowadzonej przez trenera Jacka Winnickiego doszło do wielu roszad w składzie, ale sparingi wyłoniły liderów drużyny. Bardzo dobrze prezentowała się dwójka zawodników z USA – Trey Davis oraz Cleveland Melvin. Jeden, jak i drugi ma szeroki wachlarz umiejętności ofensywnych. Sporym atutem MKS-u w tegorocznych rozgrywkach jest wszechstronności koszykarzy, ponieważ prawie wszyscy mogą z powodzeniem grać w ataku oraz obronie na minimum dwóch pozycjach.

ZAGROŻENIA

Drużyny z Zielonej Góry nie trzeba nikomu w Polsce przedstawiać. Poprzedni nieco gorszy sezon na pewno nie może uśpić uwagi rywali w tym sezonie, ponieważ wielokrotny mistrz Polski na pewno będzie chciał wrócić na szczyt. Ma w tym pomóc nowy trener Igor Jovović, a na parkiecie nowi gracze, wśród których najbardziej wyróżnia się Markel Starks. Amerykanin w sparingach rzucał średnio 15.6 punktów na spotkanie, zdobywając m.in. 23 punkty z Albą Berlin. Oprócz niego do klubu trafił najlepszy polski zawodnik minionego sezonu, czyli Michał Sokołowski. Z miejsca stał się najlepiej punktującym graczem krajowym, a trzeba pamiętać, że jest to koszykarz, który daje drużynie więcej niż same punkty.

Spotkanie rozpocznie się o godzinie 19:00, a transmisja odbędzie się na stronie Emocje.tv.