Przed MKS-em Dąbrowa Górnicza ostatni mecz sezonu zasadniczego. Zespół Drażena Anzulovicia jedzie do Kutna, gdzie zmierzy się z miejscowym Polfarmexem, który przez problemy wewnątrz drużyny – nie mógł dołączyć do walki o play-offy. Dąbrowianie tymczasem potrzebują wygranej, by powalczyć o piąte miejsce w tabeli.

SZANSE

MKS na tym etapie jest drużyną z większym potencjałem i większą mocą zarówno w obronie, jak i w ataku. Polfarmex Kutno przez problemy finansowe musiał pozbyć się w trakcie sezonu kilku kluczowych zawodników. Od tamtego czasu kutnianie przegrywają mecz za meczem. MKS przystąpi do tej rywalizacji w roli faworyta, po odniesieniu pięciu zwycięstw z rzędu. To nowy rekord ekipy z Zagłębia.

W ostatnich meczach znakomitą formę prezentował nasz podstawowy rozgrywający. Kerron Johnson potwierdza, że jest jednym z najlepszych graczy na swojej pozycji w Polskiej Lidze Koszykówki i jego postawa będzie miała znaczący wpływ na grę MKS-u w play-offach. W ostatnich trzech meczach rozdał swoim kolegom aż 20 asyst! Jego zabójczy pierwszy krok powoduje sporo problemów każdej defensywnej formacji.

Pochwalić trzeba także Laimonasa Chatkeviciusa. Przez problemy ze zdrowiem Witalija Kowalenko, Litwin dostał więcej minut w ostatnich meczach wyjazdowych i w starciu z Energą Czarnymi Słupsk. Wyglądał w tych pojedynkach znacznie lepiej niż na początku rozgrywek, gdy przez brak odpowiedniego przygotowania fizycznego miał duże problemy z intensywnością. W ostatnim meczu przed dąbrowską publicznością trafił 9 punktów i zanotował 6 zbiórek.

ZAGROŻENIA

Rotacja trenera Krzysztofa Szablowskiego nadal jest głodna zwyciężania. Wszystko wskazuje na to, że przed Polfarmexem ostatnie mecze w najwyższej klasie rozgrywek w Polsce, więc do każdego kolejnego meczu drużyna podchodzi tak, jakby nie miała absolutnie nic do stracenia. Z tego powodu będą niebezpiecznie, zwłaszcza że zagrają na własnym parkiecie, przed własną publicznością.

W ostatnim ligowym meczu kutnianie poważnie zagrozili Kingowi Szczecin na wyjeździe. Ostatecznie ekipa Kinga wygrała 77:75, ale Polfarmex zmusił ich do ciężkiej pracy. Z bardzo dobrej strony zaprezentował się w tym meczu Jacek Jarecki zdobywając 23 punkty (8/12 z gry, 5/8 za trzy). Ograniczenie jego produktywności z dystansu będzie bardzo ważne dla pierwszej linii obrony ekipy z Zagłębia.

Pod koszem natomiast powinno dojść do ciekawej rywalizacji wysokich. Michael Fraser przeplata gorsze występy z lepszymi, ale na pewno nie można lekceważyć zagrożenia, jakie stanowi w pomalowanym. Jutro wszystkie mecze PLK rozpoczynają się o godzinie 12:40. Przekaz starcia dąbrowian obejrzycie na Emocje.TV!

18195204_1642051265834906_1250053434_o