MKS Dąbrowa Górnicza w play-offach Polskiej Ligi Koszykówki zagra po raz pierwszy. Drużyna Drażena Anzulovicia dwa mecze otwierające rozegra w Ostrowie Wielkopolskim przeciwko miejscowemu BM Slam Stal. Gdzie dąbrowianie mogą szukać swoich przewag? Gdzie mogą czuć się najbardziej zagrożeni?

SZANSE

Sezon zasadniczy ekipa z Zagłębia skończyła w bardzo dobrym stylu, prezentując dobrej jakości koszykówkę zarówno w ataku, jak i obronie. Pierwszy pojedynek z BM Slam Stal będzie odpowiednim testem tego, co koszykarzom udało się wypracować i utrwalić. Siedem zwycięstw w ostatnich ośmiu meczach mówi samo za siebie. To dzięki tej serii MKS zakończył rozgrywki na szóstym miejscu, przypieczętowując awans na kolejkę przed końcem. Duże znaczenie ma przede wszystkim dobra atmosfera między zawodnikami.

Szczególnie interesująco zapowiada się pojedynek rozgrywających Johnsonów. Kerron w ostatnich tygodniach potwierdzał, że jest jednym z najlepszych zawodników na swojej pozycji w PLK. Ale jego rywal z pierwszej rundy play-offów – Aaron Johnson także stanowi bardzo mocny punkt ostrowian, będąc w dużej mierze odpowiedzialny za to, jak konstruowana jest ofensywa BM Slam Stal. Obaj zatem będą mieli decydujący wpływ nie tylko na mecz numer jeden, ale na całą serię.

Bartłomiej Wołoszyn ma za sobą sezon, w którym potwierdził swoją wysoką klasę. Zawodnik MKS-u znalazł się na drugim miejscu w zestawieniu +/-, które wyróżnia graczy mających największy wpływ na grę zespołu zarówno po atakowanej, jak i bronionej stronie parkietu. Doświadczenie Bartka, który w play-offach grał już wielokrotnie w przekroju swojej kariery, jest bardzo cenną przewagą w rotacji trenera Drażena Anzulovicia. Sezon zasadniczy Wołek skończył ze średnimi 10,2 punktu, 4,4 zbiórki, 2,3 asysty trafiając 45% z gry i 37% z dystansu.

ZAGROŻENIA

Po słabym starcie do sezonu, graczy z Ostrowa pobudziła zmiana pierwszego trenera. Emil Rajković transformacją swojej nowej drużyny potwierdził, że jest bardzo dobrym szkoleniowcem mającym doświadczenie, które bezpośrednio przekłada na podopiecznych i na ich funkcjonowanie w systemie. Stworzył środowisko, w którym Aaron Johnson i Shawn King byli w stanie bardzo często dominować rywali na swoich pozycjach. Oby równie łatwo nie poszło im w serii z MKS-em.

Wspomniany Shawn King został wybrany MVP sezonu zasadniczego PLK w głosowaniu trenerów. Wysoki Stali zakończył sezon notując na swoje konto średnio 12,2 punktu, 11,2 zbiórki i 61,5% z gry. Jest bardzo wszechstronnym i doświadczonym zawodnikiem. Doskonale wie, jak wykorzystać swoją przewagę w bezpośrednim starciu po obu stronach parkietu. Możesz albo próbować go powstrzymać za wszelką cenę, albo pozwolić się wyszaleć – jednocześnie dbając o to, by jego koledzy produkowali mniej.

W ostatnim pojedynku obu drużyn, z bardzo dobrej strony pokazał się weteran polskiej koszykówki – Szymon Szewczyk. Karcił nie najlepiej reagującą obronę dąbrowian swoimi rzutami z dystansu. Zakończył spotkanie z dorobkiem 19 punktów i 8 zbiórek trafiając 5/7 z dystansu. Pierwszy mecz serii pomiędzy MKS-em Dąbrowa Górnicza a BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski już dzisiaj o godzinie 17:45. Transmisja w Polsacie Sport. W sprzedaży są już bilety na starcie numer trzy, które odbędzie się w Hali Centrum.