W piątek MKS Dąbrowa Górnicza rozegra kolejne wyjazdowe starcie. Po meczu we Włocławku, dąbrowianie spróbują się odkuć spotkaniem z AZS-em Koszalin. Czy uda się powrócić na zwycięskie tory?

SZANSE

W pierwszym meczu sezonu pomiędzy drużynami, MKS Dąbrowa Górnicza pokonał AZS Koszalin na własnym parkiecie. Wtedy przewaga dąbrowian wyniosła aż 20 punktów. Zespół trenera Jacka Winnickiego prezentował znakomitą formę. 18 oczek zdobył w tym meczu Bartłomiej Wołoszyn, a kolejne 17 dołożył Aaron Broussard. Jednak od tamtego czasu w AZS-ie doszło do kilku zmian.

ZAGROŻENIA

Trenerem koszalińskiej drużyny jest Dragan Nikolić – Serb, który odnosił sukcesy w Macedonii. Akademicy wygrali dwa ostatnie mecze. Najpierw sensacyjnie pokonując Stelmet Enea BC Zielona Góra, a następnie na wyjeździe Polpharmę Starogard Gdański. Zatem Koszalin złapał dobry rytm i na pewno zaprezentują MKS-owi bardzo poważne wyzwanie.

Wyróżniającą się postacią w składzie AZS-u jest Aleksandar Marelja. Wysoki dołączył do zespołu w grudniu i od tego czasu prezentuje bardzo dobrą koszykówkę notując na swoje konto średnio 17 punktów i 7 zbiórek. W rotacji AZS-u jest kilku weteranów, którzy również grożą swoim doświadczeniem. Przed nami kolejny trudny mecz. Transmisja na Emocje.TV.