Pierwszą część sezonu zasadniczego zawodnicy Jacka Winnickiego zakończą wyjazdem do Koszalina. Tamtejszy AZS zajmuje obecnie trzynaste miejsce w tabeli, jednak od czasu zmiany trenera widać sporą poprawę w grze „Akademików”

SZANSE

W poprzednim spotkaniu z Miastem Szkła Krosno ponownie pięciu zawodników osiągnęło dwucyfrowy wynik punktowy. Dodatkowo cały zespół zanotował 21 asysty, co jest najlepszym wynikiem drużyny w aktualnych rozgrywkach. W poczynaniach ofensywnych na szczególną uwagę zasługuje wynik Mathieu Wojciechowskiego, który zdobył 27 punktów z bardzo dobrą skutecznością równą 81.8%. Ze swojego występu zadowolony mógł być również Jakub Kobel, który rozdając 8 kluczowych podań, mocno pomógł swoim kolegom w zdobywaniu punktów. Zespołowość jest aktualnie kluczem do sukcesu MKS-u i widać, że podopieczni Jacka Winnickiego, nie tylko w pełni to rozumieją, ale też robią wszystko, by swoje atuty wykorzystywać.

ZAGROŻENIA

Największą uwagę defensywa dąbrowian powinna zwrócić na Drew Brandona. Pod skrzydłami Marka Łukomskiego Amerykanin mocno poprawił swoją grę i był już blisko, by ponownie osiągnąć w tym sezonie triple-double. Raz do tego zabrakło zaledwie dwóch zbiórek, a raz dwóch asyst. Brandon jest najlepiej zbierającym, asystującym, przechwytującym drużyny, a w zdobywaniu punktów gorszy jest tylko od drugiego kluczowego gracz AZS-u, Marko Tejicia. Serbski środkowy dobrze czuje się na polskich parkietach notując średnio 13.9 punktów i 6.3 zbiórek na mecz, dlatego oprócz próby zniwelowania zagrożenia ze strony Brandona, dużą koncentrację muszą zachować też zawodnicy podkoszowi.