Przed zawodnikami MKS-u Dąbrowa Górnicza trzeci pojedynek wyjazdowy. Tym razem dąbrowianie zmierzą się z Miastem Szkła Krosno. Poprzedni mecz w Krośnie był dla MKS-u na wagę złota, bo zwycięstwo przybliżyło drużynę do gry w play-offach. Tym razem ekipa z Zagłębia jedzie po przełamanie i pierwszą wygraną poza Halą Centrum w sezonie 2017/2018.

SZANSE

W Starogadzie Gdańskim bardzo dobrą formą popisał się Aaron Broussard, który momentami ciągnął zespół na własnych barkach. Skończył tamten mecz notując na swoje konto 19 punktów (8/14 z gry, 3/5 za trzy), 6 zbiórek i 8 asyst. To najwszechstronniejszy gracz drużyny Jacka Winnickiego w pierwszych tygodniach rywalizacji PLK. W Krośnie również będzie w dużej mierze odpowiedzialny za to, jak MKS poradzi sobie po atakowanej stronie parkietu.

Miasto Szkła notuje średnio 77,5 punktu na mecz – to trzeci najgorszy wynik w lidze. Zatem kluczem do zwycięstwa będzie dla dąbrowian postawa w obronie. Unikanie błędów, dobra komunikacja i przesuwanie się na nogach powinny otworzyć gościom drogę do wykorzystania szybkiego ataku i zaskoczenia krośnian. Trzy dotychczasowe zwycięstwa MKS-u w dużej mierze wynikały z agresywnej i czujnej defensywy. Dokładnie tego samego potrzebujemy w meczach wyjazdowych.

ZAGROŻENIA

Najlepszym graczem Miasta Szkła jest JayVaughn Pinkston notujący średnio 19 punktów i 6 zbiórek. Silny środkowy stwarza dużo problemów w okolicach kosza, dlatego Jakub Parzeński i jego koledzy ze strefy podkoszowej muszą uważać na faule, ponieważ Pinkston będzie próbował je wymuszać. Kuba przez pięć przewinień musiał przedwcześnie opuścić mecz przeciwko Polpharmie. Wiele posiadań zapewne sprowadzi się do rywalizacji dwójki Parzyk – Pinkston.

W drużynie trenera Michała Barana jest także jeden z najlepszych strzelców za trzy PLK – Dāvis Lejasmeiers. Gdy krośnianie złapią dobry rytm za linii trzech punktów, to trudno ich powstrzymać. Wspomniany Łotysz oddaje średnio pięć prób na mecz i trafia na 50% skuteczności, więc stanowi bardzo groźną broń w arsenale Miasta Szkła. Nasz kolejny rywal jest w TOP 5 najskuteczniejszych drużyn z dystansu. Dzisiejszy mecz możecie obejrzeć za pośrednictwem Emocje.TV od 18:00!