+

13 dni przerwy między meczami Energa Basket Ligi MKS Dąbrowa Górnicza wykorzystuje na grę w Alpe Adria Cup. Po czwartkowym meczu domowym przyszła kolej na pierwszy wyjazd – cel Klosterneuburg w Austrii i mecz z BK IMMOunited Dukes.

W pierwszym meczu w ramach Alpe Adria Cup MKS prowadzony przez Jacka Winnickiego podejmował w Hali Widowiskowo-Sportowej „Centrum” Spišskí Rytieri. Słowacy postawili wymagające warunki, prowadzili przez 24:54 minuty w trzeciej kwarcie osiągając nawet ośmiopunktową przewagę, jednak doskonała IV kwarta wygrana przez MKS 30:19 pozwoliła zakończyć europejski debiut wygraną. W meczu bardzo dobrze spisali się gracze rezerwowi, którzy na ogół pełnią rolę zadaniowców. Zwrócił na to uwagę po meczu zawodnik drużyny Spišskí Rytieri David Dennis, chwaląc ich grę. Uwagę należy przede wszystkim zwrócić uwagę na grę Adama Brenka (16 punktów, 5/8 z gry) oraz Alana Czujkowskiego, który rozdał aż 9 asyst!

Podobnie jak w przypadku Spišskí Rytieri, tak samo BK IMMOunited Dukes nie rozegrało jeszcze pierwszego meczu ligowego w sezonie 2021/22. Inauguracja ligi austriackiej zaplanowana jest na 9 października. Warty zaznaczenia jest jednak fakt, że dwójka najlepszych strzelców BK IMMOunited Dukes z zeszłego sezonu pozostała w austriackim klubie. Mowa tutaj o doświadczonym 37-letnim Predragu Mileticiu oraz o Valentinie Bauerze, który w drużynie spod Wiednia spędził swoją całą dotychczasową karierę seniorską.

BK IMMOunited Dukes – MKS Dąbrowa Górnicza
28.09.2021, godz. 17:00
Hala Happyland, Klosterneuburg, In Der Au

Skład BK IMMOunited Dukes:

Rozgrywający: Julian Alper, Valentin Bauer, Clemens Leydolf
Rzucający: Lennart Bugemeister, Melchior König, Predrag Miletić
Niski Skrzydłowy: Jurica Blazević, James Murray-Boyles, Obinna Ndukwe
Silny Skrzydłowy:
Benjamin Blazević, Ian Moschik
Środkowy
Edin Bavcić, Christoph Jakubowski, Noah Oguamalam