Juniorzy, seniorzy, kadeci, młodzicy – wszyscy ruszyli do walki w kolejnych zmaganiach rozgrywek polskich lig. W przekroju ostatnich dni MKS Dąbrowa Górnicza walczył na parkietach różnych hal. Sprawdzamy co słychać u naszych reprezentantów.

POGOŃ RUDA ŚLĄSKA – MKS DĄBROWA GÓRNICZA 86:85

Jeden z najciekawszych meczów miał miejsce w Rudzie Śląskiej. Zespół do lat 16 prowadzony przez Marzenę Rudolf przegrał z Pogonią Ruda Śląska 85:86! Walka toczyła się do samego końca i ostatecznie zabrakło naprawdę niewiele, by cieszyć się z wygranej. Chłopaki zostawili na parkiecie wiele zdrowia i ich postawa jest gwarancją emocji w kolejnych pojedynkach. Najlepszym graczem MKS-u był Tomasz Pustelnik kończąc z dorobkiem 26 punktów. 23 dołożył Przemysław Paduch, a kolejne 22 Dominik Nanuś.

STATYSTYKI Z MECZU

MKS SMYK PRUDNIK – MKS DĄBROWA GÓRNICZA II 79:70

Zwycięstwa nie udało się także wytargać drużynie do lat 18. Zespół Macieja Glika nie sprostał rywalom z Prudnika, którzy zanotowali mocną trzecią kwartę wygrywając 23:13. Zawodnicy z Dąbrowy potwierdzili mimo to, że są groźnym rywalem i w następnych kolejkach mogą sprawić wiele niespodzianek. Najlepszym dąbrowianinem w tej rywalizacji był Kacper Wcisło trafiając 17 punktów.

STATYSTYKI Z MECZU

MKS Dąbrowa Górnicza I – DAAS BASKET HILLS BIELSKO-BIAŁA 99:37

Z kolei nasza pierwsza drużyna rozgrywek do lat 18 nie pozostawiła żadnych wątpliwości, kto jest lepszy w starciu z drużyną reprezentującą Bielsko-Białą. Ekipa Wojciecha Wieczorka kontrolowała przebieg spotkania od pierwszej do ostatniej minuty. Drużyna DAAS Basket Hill tylko w ostatniej kwarcie zdołała zapisać na swoje konto dwucyfrowy dorobek. Dla MKS-u po 18 punktów zanotowali Łukasz Lewiński i Sebastian Stępień.

STATYSTYKI Z MECZU

Drużyna reprezentująca Dąbrowę Górniczą pojawiła się także na turnieju o puchar prezydenta Bydgoszczy rocznika 2002. W meczu o III miejsce zawodnicy z Zagłębia po niezwykle zaciętym spotkaniu pokonali MOSM Bytom 50:46. Bartosz Derka z MKS-u znalazł się w składzie All-Stars turnieju, ale najlepszym strzelcem drużyny był Bartosz Chodukiewicz zdobywając łącznie 74 oczka. Zwycięzcą została drużyna gospodarzy – NOVUM Bydgoszcz. Gratulujemy chłopakom i życzymy kolejnych sukcesów.

fot. Zibi