Nigdy nie jest łatwo, gdy musisz pożegnać wychowanka. Jednak koszykówka to również biznes, który raz daje, a raz odbiera. Rosa Radom oficjalnie potwierdziła dzisiaj zakontraktowanie Marcina Piechowicza na 3-letni kontrakt. MKS Dąbrowa Górnicza chciała serdecznie Marcinowi podziękować za wszystkie lata spędzone w klubie!

Popularny Piechuś stał się ważną częścią naszego klubu dzięki swoim umiejętnościom, zaangażowaniu i zawsze bardzo pozytywnej postawie. To nadal młody zawodnik, który bardzo poważnie traktuje swoją przygodę z koszykówką i nadal chce się rozwijać. Postanowił, że w kolejnych trzech sezonach będzie robił to dla drużyny z Radomia. Mocno trzymamy za niego kciuki i wierzymy, że pod okiem trenerów Rosy rozwinie skrzydła i wyrośnie na naprawdę klasowego polskiego zawodnika.

Marcin towarzyszył MKS-owi we wszystkich przełomowych momentach, gdy zespół awansował do Polskiej Ligi Koszykówki i gdy wywalczył pierwszy historyczny awans do fazy play-offs. Zawsze był ważną częścią ławki, ale równie dobrze radził sobie jako zawodnik pierwszej piątki, co udowodnił w drugiej połowie sezonu 2016/2017, gdy regularnie wychodził jako opcja na pozycję rzucającego obrońcy. Rozgrywki zakończył mocnym występem z Polfarmexem Kutno, gdy zanotował 13 punktów, 4 zbiórki i 3 asysty.

Piechuś na dobre wpisał się do historii MKS-u Dąbrowa Górnicza i jako jego wychowanek zawsze będzie w Zagłębiu mile widziany! Mocno trzymamy za niego kciuki i życzymy mu powodzenia w nowym klubie. Marcin także ma wiadomość, którą poprosił byśmy przekazali…

Chciałbym podziękować klubowi MKS Dąbrowa Górnicza za te wszystkie lata, a było ich naprawdę sporo, za możliwość gry, rozwoju, odnoszenia sukcesów, za zdobyte doświadczenie, za wszystkie dobre momenty. Dziękuję prezesom trenerom, działaczom, kierownikom za wkład w rozwój mojej kariery sportowej i pomoc w zostaniu profesjonalnym koszykarzem. Chciałbym również podziękować naszym kibicom za ciągłe wsparcie w zarówno dobrych, jak i tych gorszych momentach i za dobre słowo, które nie raz mogłem od Was usłyszeć. To była naprawdę wielka przyjemność móc dla Was grać. W życiu sportowca często trzeba podejmować decyzje i ja stanąłem właśnie przed jedna z nich. W przyszłym sezonie nie będę reprezentował już klubu MKS Dąbrowa Górnicza, ale zawsze będę kibicował MKS-owi. Może kiedyś będzie mi jeszcze dane założyć koszulkę Dąbrowy Górniczej. Jeszcze raz dziękuję wszystkim za wspólne lata. Dziękuję i do zobaczenia!