Krok po kroku nasz zespół przybliża się do gry w najlepszej ósemce. W przedświątecznym spotkaniu z warszawską Legią odnosimy pewne zwycięstwo 90:73.

MKS DĄBROWA GÓRNICZA – LEGIA WARSZAWA 90:73

Poza momentem dekoncentracji w I kwarcie mecz był pod pełną kontrolą zawodników z Dąbrowy Górniczej. Zaczęliśmy od prowadzenia 21:4 i pojawiło się drobne rozluźnienie, jednak nie trwało ono długo. Już do przerwy prowadziliśmy różnicą 21 punktów i w drugiej połowie pozostała kontrola wydarzeń na boisku. Najskuteczniejszym graczem dąbrowian był Jovan Novak – serbski rozgrywający zdobył 20 punktów na skuteczności 8/9 z gry. Po 14 punktów zdobyli DJ Shelton i Piotr Pamuła. Szczególnie cieszy powrót do dobrej dyspozycji naszego kapitana, który w ostatnich 6 meczach trafił 15 z 24 rzutów za 3 punkty. Na wyróżnienie w starciu z Legią zasłużyli również Aaron Broussard i jego 13 punktów, 6 asyst, 4 zbiórki i 3 przechwyty, Witalij Kowalenko – 12 punktów i 7 zbiórek oraz Maciej Kucharek – 7 punktów, 4 zbiórki i aż 7 asyst, które są rekordem jego kariery w tej statystyce.

Wygrana została okupiona kontuzją oka Michała Gabińskiego. Uraz nie jest poważny, jednak na wszelki wypadek zawodnik przejdzie dodatkowe badania a jego występ w środowym wyjazdowym starciu z Asseco Gdynia stoi pod sporym znakiem zapytania. Cieszyć może natomiast spory progres w powrocie do zdrowia Pauliusa Dambrauskasa – niewykluczone, że zawodnik niebawem wznowi treningi, jednak nadal nie wiadomo, czy w obecnych rozgrywkach zdąży pojawić się na parkiecie.

Już w środę czeka nas arcyważny dla układu tabeli mecz przeciwko wyżej wspomnianemu zespołowi z Gdyni – początek spotkania o godzinie 19:00.