Fot. fiba.basketball

W zakończonym okienku reprezentacyjnym nasz środkowy Ousmane Drame wystąpił w trzech meczach eliminacyjnych do FIBA Basketball World Cup 2023.

Zespół narodowy Gwinei rywalizował w ramach miniturnieju w Pavilhao Multiusos de Luanda w Angoli kolejno z: Wyspami Zielonego Przylądka, Nigerią oraz Ugandą. Gwinea pomimo tego, iż obecnie zajmuje dopiero 85 miejsce w rankingu światowym FIBA, to rywalizując z wyżej notowanymi przeciwnikami pokazała charakter i koszykarskie umiejętności. W trzech meczach rozegranych podczas minionego weekendu Gwinejczycy przegrali nieznacznie z Wyspami Zielonego Przylądka (70:78) oraz Nigerią (59:62) i zwyciężyli zdecydowanie Ugandę (88:47). Ousmane Drame będąc graczem pierwszopiątkowym był ważnym ogniwem swojej drużyny i  choć jego drużynie nie udało się zdobyć kwalifikacji do Mistrzostw Świata to z pewnością z podniesionym czołem może wracać do Dąbrowy Górniczej.