Zarząd Miejskiego Klubu Sportowego Dąbrowa Górnicza informuje, że podjął decyzję o wycofaniu drugiego zespołu MKS z rozgrywek II ligi koszykówki mężczyzn w strefie C.

Jest to niezwykle trudna dla nas decyzja, ponieważ zespół oparty jest na młodych zawodnikach, stanowiących zaplecze dla pierwszego zespołu. Jest ona spowodowana kwestiami organizacyjnymi oraz skomplikowanym terminarzem rozgrywek, który w konsekwencji może spowodować problemy kadrowe.

Informujemy, że grupy młodzieżowe nadal pozostaną zgłoszone w swoich kategoriach. Ponadto po raz pierwszy w historii, zespół rywalizujący w roczniku 2002 weźmie udział w rozgrywkach EYBL.

Dzisiaj zespół nie rozegra spotkania w ramach I kolejki rozgrywek II ligi, w którym miał podjąć rywalizację z drużyną AZS AGH Kraków. Za powstałe zamieszanie pragniemy przeprosić zespół naszych rywali, który z pewnością dołożył wszelkich starań, by przygotować się zarówno sportowo, jak i organizacyjnie do inauguracji ligi, komisarza zawodów oraz sędziów spotkania, a także przedstawicieli Polskiego Związku Koszykówki, odpowiedzialnych za organizację rozgrywek. Przepraszamy także naszych kibiców, którzy z zainteresowaniem śledzili postępy młodych graczy na II-ligowych parkietach.