MKS Dąbrowa Górnicza S.A. informuje, że amerykański skrzydłowy Tavarius Shine pozostanie w drużynie i w piątek przystąpi do pierwszego meczu w nowym sezonie Energa Basket Ligi.

Tavarius Shine, który w nocy z soboty na niedzielę był prowodyrem zdarzenia drogowego, którego był sprawcą będąc dodatkowo pod wpływem alkoholu (0,3 promila) został ukarany karą finansową.

Po rozmowach Zarządu z zawodnikiem oraz jego agentem, ci przystali na warunki postawione przez MKS Dąbrowa Górnicza S.A., a sam Tavarius Shine wyraził skruchę.

– Jesteśmy zdania, że każdemu należy dać drugą szansę. Shine dostał nauczkę, z której mamy nadzieję wyciągnął odpowiednie wnioski i dostał lekcję. Oczywiście nie pochwalamy tego co się wydarzyło, a zawodnik będzie „na cenzurowanym” i będziemy mu się bacznie przyglądać. Żaden kolejny incydent nie ma prawa bytu – skomentował decyzję prezes MKS Dąbrowa Górnicza S.A. Łukasz Żak.

Zawodnik będzie przygotowywał się do inauguracyjnego meczu Energa Basket Ligi w sezonie 2019/2020, który MKS Dąbrowa Górnicza rozegra w piątek w Gliwicach przeciwko GTK.