Przygotowania do sezonu 2018/19 na parkietach Energa Basket Ligi już trwają. Nasi zawodnicy trenują, a w najbliższych dniach rozpoczną się spotkania towarzyskie.

Pierwszy sparing rozegramy już pojutrze 29 sierpnia, a naszym rywalem będzie Sokół Łańcut. Następnie czekają nas starcia z ligowymi rywalami. MKS podejmie m.in. Miasto Szkła Krosno, GTK Gliwice, Polpharmę Starogard Gdański, BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski, czy Anwil Włocławek. To ostatnie starcie odbędzie się 7 września w Oświęcimiu i będzie połączone z otwarciem tamtejszej nowej hali sportowej. Oprócz rywalizacji z drużynami z krajowego podwórka nasza drużyna będzie rywalizowała z zespołami z Czech. Rozegrane zostaną dwa spotkania z BC Pardubice (jedno w domu, jedno na wyjeździe), a także jedno starcie z BC Kolin (wyjazd).

Obok treningów oraz starć towarzyskich ciągle trwa kompletowanie składu na nadchodzące rozgrywki. Klub poszukuje jeszcze jednego zagranicznego koszykarza, natomiast dwaj podpisani Amerykanie, Sam Dower oraz Trey Davis przylecą do Polski w dwóch ostatnich dniach sierpnia.

W drugiej połowie września planowana jest też oficjalna prezentacja drużyny dla kibiców. Więcej informacji na ten temat będziemy przekazywać w nadchodzących dniach.